POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Z Ożarowa do Grecji

29 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Ożarowie Mazowieckim podsumowano tegoroczny wyjazd edukacyjny uczniów do Grecji, który odbył się w ramach programu Erazmus +.

Miło nam jest poinformować, że Zespół Szkół nr 1 w Ożarowie Mazowieckim zakwalifikował się do programu „Erazmus +” i w czerwcu br. otrzymał akredytację do tego programu na 5 lat. Pierwszym efektem udziału w programie był wyjazd zagraniczny młodzieży, który odbył się na przełomie października i listopada bieżącego roku. 44 uczniów razem z 3 opiekunami i szkolnym koordynatorem projektu Magdaleną Król-Dudą, przebywało przez 2 tygodnie w Grecji. Uczniowie rozwijali tam swoje kompetencje cyfrowe i językowe, poznawali kulturę i obyczaje greckie, zwiedzali także zabytki. Młodzież z Ożarowa Maz. spotykała się również z młodzieżą grecką w szkole – w miejscowości Leptokaria, gdzie prowadzono wspólne zajęcia edukacyjne.

– Wyjazd naszej młodzieży do Grecji był poprzedzony procesem rekrutacyjnym – mówi szkolny koordynator projektu Magdalena Król-Duda. Oceniano zachowanie uczniów, ich wyniki w nauce, a także zaangażowanie w życie szkoły. Wyjazd był zatem formą nagrody i promował odpowiednie postawy młodzieży. Kolejna rekrutacja będzie oparta na tych samych kryteriach. Planowane są już następne wyjazdy edukacyjne, które będą miały miejsce w nadchodzących 4 latach. Najbliższy będzie na wiosnę 2024 r. i połączymy go z praktykami uczniów w obiektach hotelarsko-gastronomicznych.

Uczniowie podsumowując tegoroczną edycję programu przygotowali program artystyczny, a także różne prezentacje, podczas których przedstawili swoje wrażenia z pobytu w Grecji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu. Romuald Reszka Członek Zarządu PWZ powiedział – Cieszymy się, że kolejna szkoła prowadzona przez nasz powiat otrzymała akredytację do programu Erazmus +. Wyjazdy zagraniczne zachęcają uczniów do nauki języka angielskiego, poszerzają ich wiedzę o Europie i kulturze innych narodów. Bardzo ważne jest również to, że działają wychowawczo, bowiem wyjazdy promują tych, którzy są aktywni w życiu szkoły. Po ZS nr 1 w Błoniu, teraz ZS nr 1 w Ożarowie Mazowieckim może korzystać z wyjazdów edukacyjnych finansowanych ze środków UE. Planujemy, aby w przyszłych edycjach programu wzięli udział także uczniowie z SOSW Leszno.

Uczniowie z ZS nr 1 w Ożarowie Mazowieckim z certyfikatami potwierdzającymi ich udział w programie Erazmus +

MS 10/2023, 14 grudnia 2023