MICHAŁOWICE

V jubileuszowy półmaraton „Lasy nad Utratą”

W sobotę, 16 września, po raz piąty miłośnicy biegania mieli okazję spotkać się i stanąć na starcie największego sportowego wydarzenia w gminie Michałowice. Tegoroczna impreza była wyjątkowa, ponieważ obchodzimy dwa jubileusze – półmaratonu, który odbywa się po raz 5. i gminy, która 70 lat temu pojawiła się na mapach Polski.

W tym roku wystartowało 350 uczestników. Podobnie jak w roku ubiegłym pobiegły też dzieci na dystansach: 200 m, 400 m i 1000 m oraz sztafety półmaratońskie.

Półmaraton „Lasy nad Utratą” to jedyny półmaraton w naszej okolicy i jednocześnie jedna z największych lokalnych imprez biegowych. Atutem naszego wydarzenia jest kameralna, niepowtarzalna atmosfera, a także trasy, po której odbywają się biegi, w otoczeniu pięknej przyrody, lasów i rzeki Utraty.

16 września, punktualnie o godzinie 10:15, Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka dała sygnał do startu biegów dziecięcych, następni pobiegli biegacze na dystansie 5 km i półmaratonu.

Wyniki biegów:

  • Bieg na dystansie 5 km wygrał Olaf Łozowski (18:12). Wśród Pań pierwsza na mecie była Małgorzata Bujanowska z Michałowic (21:41), która została także najszybszą mieszkanką gminy. Wśród mieszkańców najszybszy okazał się Paweł Troniarz, również z Michałowic.
  • Półmaraton wygrał Tomasz Mikulski z czasem 1:14:08, który ustanowił rekord biegu, poprawiając swój poprzedni wynik o ponad minutę. Wśród kobiet pierwsza była Aleksandra Sobczak z czasem 1:42:33. Najszybszą mieszkanką gminy okazała się Ewelina Stępniak z Granicy, a najszybszym mieszkańcem – Artur Badysz z Reguł.
  • Zwycięską sztafetą była drużyna mieszana „Dogoń Grodzisk Mazowiecki”, a na 3 miejscu uplasowały się Panie z zespołu „Rozbiegane Michałowice”.
  • W biegach dziecięcych wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami!

Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!

Na trasie nie brakowało kibiców, którzy z ogromnym zaangażowaniem dopingowali sportowców.

Na wszystkich uczestników czekały specjalne medale upamiętniające podwójny jubileusz, a dla szczęśliwie wylosowanych oraz oznaczonych numerami startowymi 5 i 70 osób – bony od lokalnych i okolicznych darczyńców, którzy zawsze chętnie angażują się w to sportowe wydarzenie. Przy stoisku KGW „Michaśki” z Michałowic można było się posilić, a zmęczone mięśnie rozluźnić w strefie masażu przygotowanej przez Specjalistyczne Centrum Rehabiltiacji Vita.

Gratulacje i podziękowania składamy również wolontariuszom, sponsorom nagród i współorganizatorowi tego jakże niezwykłego wydarzenia – AZS Warszawa.

Partnerami wspierającymi organizację V edycji biegów „Lasy nad Utratą” byli: Ekobrygada, PROGRESS Polska Kancelaria Brokerska sp. z o.o., Restauracja Magazyn 5, Restauracja „U Ochmanów”, Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji VITA.

UG Michałowice

MS 7/2023, 21 września 2023