MICHAŁOWICE

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła w Gminie Michałowice

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę grudnia, parking przed Urzędem Gminy Michałowice zmienił się w tętniący życiem świąteczny kiermasz rękodzieła.

Tego dnia było iście zimowo i świątecznie, i to nie tylko za sprawą padającego śniegu, ale przede wszystkim dzięki przygotowanym dla wszystkich przybyłych gości atrakcjom.

Na uczestników czekały świąteczne warsztaty, rękodzielnicy z własnoręcznie przygotowanymi produktami, Święty Mikołaj z saniami, który chętnie pozował do zdjęć z dziećmi i całymi rodzinami, a także pani Misiowa z Panem Misiem. Nowością w tym roku była fotobudka 360 stopni, do której chętnie ustawiały się całe rodziny.

Tegoroczna, mroźna aura nie zniechęciła także niezawodnych MotoMikołajów, którzy na swoich dwukołowych rumakach przecierali zaśnieżone szlaki sołectw, by na zakończenie trasy dotrzeć do dzieci zgromadzonych na Kiermaszu.

A jak Kiermasz Świąteczny to kolędy, których koncert zapewniła grupa młodzieżowa Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi.

Niedzielne wydarzenie było również idealną okazją do rozstrzygnięcia gminnego konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Główne nagrody trafiły do Toli Szewczyk i Igi Kaśkosz.

Atmosfera była wspaniała, lekki mróz, padający śnieg i sączące się z głośników melodie spowodowały, że mieszkańcy z przyjemnością uczestniczyli w kiermaszu.

Do zobaczenia za rok!

MS 10/2023, 14 grudnia 2023