NASZE STRONYURSUS

Uroczysty finał sezonu tenisowego. Dzieci zagrały pod okiem Agnieszki Radwańskiej

Prowadzona przez radnego Ursusa Łukasza Nejmana Fundacja Serce Warszawy wspólnie ze stołecznym Klubem WKT MERA od sierpnia br. zorganizowała serię turniejów tenisowych, w ramach programu Tenis 10, dedykowanych najmłodszym tenisistom. Głównym celem jaki przyświecał przedsięwzięciu była promocja i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zdrowej rywalizacji oraz podniesienie poziomu aktywności fizycznej młodych warszawiaków. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby rozgrywki tenisowe przysporzyły uczestnikom wielu atrakcji i niezapomnianych wspomnień. Jednym z nich z pewnością była obecność Agnieszki i Uli Radwańskich, znanych polskich tenisistek, które 4 grudnia 2021 r. wzięły udział w uroczystym zakończeniu sezonu. W trakcie wydarzenia mali zawodnicy mieli możliwość otrzymania autografu, czy też zrobienia wspólnego zdjęcia z gwiazdami.

Wydarzenie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a jego motywem przewodnim były zbliżające się mikołajki. Oczywiście, z tej okazji nie zabrakło atrakcji, które w połączeniu z przepysznym poczęstunkiem dla wszystkich uczestników, zapewniły wyjątkowo przyjemny nastrój, konieczny do udanego świętowania.

Jedną z niespodzianek był występ św. Mikołaja, który nie tylko wręczył świąteczne upominki, ale też dodawał uczestnikom otuchy w zmaganiach tenisowych, natomiast w przerwach między rozgrywkami, można było uwiecznić emocjonalny moment w tzw. fotobudce. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację Serce Warszawy.

Program Tenis 10, w ramach którego odbywały się turnieje jest adresowany do dzieci w wieku 6–10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako atrakcyjnej i łatwej do nauczenia dyscypliny sportowej, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi:

  • miękkim i wolniejszym piłkom,
  • mniejszym i lżejszym rakietom,
  • niższym siatkom, 
  • pomniejszonym kortom.

Dzięki nowej metodyce tenis stał się łatwy do nauczenia, przyjemny i kolorowy. Stanowi przede wszystkim nieprzeciętną i satysfakcjonującą formę zabawy dla wszystkich dzieci.

Jak mówi nam prezes Fundacji Łukasz Nejman:Myślę, że był to wyjątkowo owocny czas zarówno dla uczestników, jak i dla nas, samych organizatorów… Możliwość obserwacji z bliska zdrowej rywalizacji oraz dużego zaangażowania w grę dzieciaków daje szalenie dużą satysfakcję. Ogromnie się cieszę ze współpracy z klubem WKT Mera. Jestem przekonany, że wspólnie zapewniliśmy świetne warunki do gry, wartościowe nagrody przyciągające graczy, dobrą oprawę w postaci atrakcji oraz patronat gwiazd tenisa budujący prestiż rozgrywek. Szczególnie chciałbym podziękować w tym miejscu Fundacji Orlen, która udzieliła nam dużego wsparcia finansowego do zrealizowania tych celów. Mam nadzieję, że to nie koniec naszych wspólnych działań i w przyszłym roku będziemy kontynuować projekt.

Dzięki wspieranym przez Fundację Łukasza Nejmana wydarzeniom sportowym młodzi sportowcy w okresie jesiennej szarugi mieli niepowtarzalną możliwość wzbogacać swoje umiejętności, a także aktywnie spędzać czas wśród rówieśników i otwierać się na nowe znajomości, które w dobie powszechnej cyfryzacji stają się coraz mniej oczywistym aspektem życia młodego pokolenia.


MS 21-22/2021, 16 grudnia 2021