POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Półmaraton rusza już za chwilę!

Zachęcamy Państwa do udziału w Półmaratonie im. Janusza Kusocińskiego. 1 października zostanie zorganizowana 11. edycja tego biegu. Start półmaratonu zlokalizowany jest w Błoniu, a meta w Borzęcinie Dużym. Dystans biegu wynosi 21,097 km, jego trasa przebiega malowniczymi obszarami czterech gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Półmaraton upamiętnia postać naszego wspaniałego olimpijczyka Janusza Kusocińskiego, który swoją młodość spędził w Ołtarzewie. Przypomnijmy, że Janusz Kusociński był m.in.: nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem i dziennikarzem „Kuriera Sportowego”. Opracował własną metodę treningu długodystansowego tzw. interwałową, co przyniosło mu światowe sukcesy, m.in. złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1932 r. w Los Angeles i rekordy świata w biegach na różnych dystansach. Podczas wojny 1939 r. walczył w obronie stolicy, został odznaczony Krzyżem Walecznych. Zginął 21 czerwca 1940 r. rozstrzelany przez Niemców w Palmirach.

Start półmaratonu odbędzie się 1 X w Błoniu, o godz. 10:00. Zapisy trwają do 29 września. Głównym organizatorem biegu jest Powiat Warszawski Zachodni, a partnerami gminy: Błonie, Leszno, Stare Babice, Ożarów Maz., Izabelin i różne instytucje. Więcej informacji na stronach: www. http://polmaraton.pwz.pl/  lub  facebook.com/PolmaratonPWZ

PWZ

MS 7/2023, 21 września 2023