MICHAŁOWICEWydarzenia

Nowoczesny skatepark w Michałowicach już otwarty!

Miłośnicy deskorolek, rolek, hulajnóg, BMX-ów oraz mocnych wrażeń mogą już w pełni odkrywać uroki nowego skateparku w Michałowicach. Realny wpływ na efekt końcowy tej inwestycji mieli młodzi mieszkańcy gminy.

Oficjalnego otwarcia obiektu 8 października dokonała wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka, przekazując wszystkim pasjonatom jazdy na różnego rodzaju kółkach zmodernizowany skatepark.

– Oto inwestycja, która sprawiała mi najwięcej radości od samego początku, bo powstała dla dzieci i młodzieży. Od początku młodzież brała w niej udział, spotykaliśmy się na miejscu i dyskutowaliśmy o tym, jak ma wyglądać nowy skatepark. W pracę włączyli się także radni z Młodzieżowej Rady Gminy Michałowice. Życzę wszystkim miłego i bezpiecznego użytkowania! – powiedziała wójt gminy, przecinając wstęgę.

Podczas otwarcia dopisywała pogoda i humor. Uczestnicy mogli korzystać nie tylko z nowych urządzeń, ale również oglądali pokazy najlepszych: deskorolkarza Radka Warsa, wrotkarzy z Team Cracy Sport, Pawła Flisaka na hulajnodze, a na rowerze BMX – Piotra Bielaka. Mieli także możliwość udziału w warsztatach i konkursach. Działo się!

Na wszystkich gości czekał energetyczny poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Michaśki” z Michałowic.

Realizacja projektu odbyła się w formule „Zaprojektuj i zbuduj”. Skate­park zyskał nową nawierzchnię i różnorodne obiekty terenowe, takie jak: mini rampa, qarterpipe, manual pad, roll in bank, fan bmx i piramida. Wszystkie urządzenia mają zgodność z normami Instytutu Nadzoru Technicznego.

UG Michałowice

MS 08/2023, 26 października 2023