MICHAŁOWICE

Dofinansowanie na zagospodarowanie parku w Regułach

W ubiegłym roku gmina Michałowice pozyskała bezpłatnie grunt od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na powiększenie parku w Regułach, w tym otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 988 000,00 zł na jego zagospodarowanie.

– Dobra wiadomość dla mieszkańców Reguł i nie tylko, wkrótce będziemy mogli zagospodarować nową część parku w Regułach, bo otrzymaliśmy informację o dotacji w wysokości 1 998 000 zł, która pokryje 90% kosztów tej inwestycji. Mnie ta wiadomość bardzo ucieszyła i mam nadzieję, że Państwa również, bo jest dobra dla naszej społeczności.

Przypomnę, że w grudniu 2021 roku po kilku latach starań, zabiegów oraz pracy referatu geodezji pozyskałam nieodpłatnie dla gminy Michałowice prawie hektar gruntu właśnie na powiększenie parku. Ostatnio oczyściliśmy i uporządkowaliśmy całą działkę. W międzyczasie przygotowaliśmy koncepcję urządzenia tego terenu oraz przedyskutowaliśmy ją z mieszkańcami na dedykowanym spotkaniu. W oparciu o zgłoszone uwagi przygotowaliśmy przetarg na projekt i niebawem go ogłosimy. To kolejne środki zewnętrzne, które przyspieszają zrównoważony rozwój gminy. Tym razem zainwestujemy w nasze zielone płuca! – powiedziała wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

Nowa część parku ma powstać do końca grudnia 2025 roku. Dofinansowanie otrzymaliśmy w ramach programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

MS 08/2023, 26 października 2023