MICHAŁOWICE

Świętujemy 70-lecie gminy Michałowice

W tym roku gmina Michałowice obchodzi 70-tą rocznicę odkąd po raz pierwszy pojawiła się na mapie Polski. Obchody tego jubileuszu odbędą się w weekend 27–28 maja 2023 r.

Obchody 70-lecia gminy będą czasem, kiedy spojrzymy wstecz na bogatą historię naszej gminy, na jej osiągnięcia i rozwój przez te wszystkie lata. Będzie to doskonała okazja, aby zjednoczyć się jako społeczność i celebrować naszą tożsamość lokalną.

Dzień szczególny i wyjątkowy

Z tej okazji w pierwszy dzień 27 maja Wójt Gminy Michałowice serdecznie zaprasza na niezapomniane obchody, w programie których znajdzie się wiele emocjonujących wydarzeń m.in.: podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod nowe przedszkole w Michałowicach, wręczenie pamiątkowych medali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, uhonorowanie osób mieszkających w gminie co najmniej 70 lat, występy zespołów wokalnych i mieszkańców, wystawa o gminie, pokaz mody „Od przedszkola do seniora” pod egidą Jerzego Antkowiaka, a na koniec potańcówka z zespołem „Żuki”.

Atrakcje dla całych rodzin

Drugiego dnia 28 maja zapraszamy na gminny Dzień Dzieci i Rodziców. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, gier, zabaw i konkursów, które dostarczą niezapomnianych chwil dzieciom i ich rodzicom. Odbędzie się rajd rowerowy. Trasa rajdu prowadzić będzie przez malownicze miejsca naszej okolicy, a meta znajdzie się w parku w Regułach. Rajd rowerowy nie będzie rywalizacją, liczy się przede wszystkim uczestnictwo i wspólna zabawa. Każdy uczestnik będzie mógł rozpocząć swoją przygodę w najbardziej dogodnym dla siebie momencie między godzinami 12:00 a 13:30. Na trasie rajdu zapraszamy do korzystania z miejsc rekreacyjnych i atrakcji, które przygotowaliśmy.

W parku w Regułach odbędzie się wielki piknik, który potrwa w godz. 14:00–18:00. W programie zaplanowaliśmy pokaz iluzjonisty, przedstawienie Teatru „Katarynka”, koncert zespołu „Ciepłe Popołudnie”, a także gimnastyka i akrobatyka w wykonaniu Alpha Gim, dmuchańce, przejażdżki na kucykach oraz strefa dla mam. Chętni do pozostawienia po sobie śladu mogą przynieść przedmiot, który odkryją przyszłe pokolenia. Nie zabraknie również smakołyków, takich jak strażackie ognisko z kiełbaskami oraz foodtrucki z różnorodnym jedzeniem. Na koniec zachęcamy do zatrzymania się przy fotobudce i uwiecznienia tych wyjątkowych chwil.

Jedziemy „Ogórkiem” do Małego Muzeum Historycznego

Dodatkowo w obydwa dni zapraszamy na wycieczkę „Ogórkiem” do Małego Muzeum Historycznego w Nowej Wsi. Autobus będzie odjeżdżał o godzinach 12:30, 14:00 i 15:30, szczegóły na plakacie. Muzeum posiada bogate zbiory, które ukazują historię naszego regionu. Będzie można zobaczyć cenne eksponaty związane z historią Powstania Warszawskiego, wojny, codziennego życia w przeszłości, sprzętów muzycznych oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Ponadto 27 i 28 maja będą obowiązywać darmowe przejazdy kolejką WKD na trasie Nowa Wieś – Salomea, dla mieszkańców gminy z Kartą Mieszkańca. Specjalne bilety będą dostępne w kasach kolejki WKD.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby dołączyli do nas w tych wyjątkowych momentach.
Niech te obchody będą okazją do wspólnych spotkań i rozmów, a także zabawy i integracji.

MS 04/2023, 25 maja 2023