MICHAŁOWICE

Dni Gminy Michałowice: mocny początek września

Wakacje się skończyły, ale czas dobrej zabawy niekoniecznie – a przynajmniej nie w gminie Michałowice. Pierwszy weekend września przyniósł ich mieszkańcom dwa dni wypełnione po brzegi licznymi atrakcjami. A wśród nich m.in. piknik ekologiczny, rajd rowerowy, festyn rodzinny i zwieńczający całość koncert zespołu Organek. Wszystko to w ramach tegorocznych obchodów Dni Gminy Michałowice.

Ekologicznie

Obchody rozpoczęły się w sobotę, 2 września, od pikniku ekologicznego w Regułach. Wydarzeniu nadano bardzo wymowne hasło: „Nasza misja – mniejsza emisja”. Dla uczestników przygotowano takie atrakcje, jak: wyścigi gokartów i robotów solarnych, wyścig o tematyce ochrony powietrza, pokaz mody eco, ekofotobudka, rowerowa wyciskarka do soku, sadzenie roślin, malowanie toreb bawełnianych i kiermasz z rękodziełami. Ważnym punktem harmonogramu był także rajd rowerowy z motywem przewodnim: „Aktywni mobilni – tak dla czystego powietrza”. Każda z tych aktywności miała na celu nie tylko dobrą zabawę, ale także aspekt edukacyjny. Było nim zwrócenie uwagi na niezwykle ważny współcześnie temat, jakim jest ochrona środowiska. Dbanie o zrównoważony rozwój to zadanie dla nas wszystkich. Gminny piknik ekologiczny dołożył ważną cegiełkę w budowaniu społecznej świadomości.

Rodzinnie

Na niedzielę, 3 września, zaplanowano festyn rodzinny w Granicy. Zdecydowanie dorównał on sobotniemu piknikowi bogatym repertuarem. Organizatorzy zadbali o najmłodszych widzów dedykowanym dla nich teatrzykiem, a także atrakcjami, takimi jak: kucyki, dmuchańce, gry i zabawy edukacyjno-animacyjne. Starsi widzowie otrzymali m.in. dwa interesujące pokazy: akrobatyki i sztuk walki. Wybranie się całą rodziną na to wydarzenie było jak najbardziej słuszne – każdy spokojnie mógł znaleźć tam coś dla siebie. Nie był to jednak koniec atrakcji.

Koncertowo

Obchody zwieńczył koncert rockowego zespołu Organek. Zespół pod przewodnictwem swojego założyciela, Tomasza Organka obdarzył uczestników esencją swoich najlepszych utworów. Były wśród nich obowiązkowo „Głupi ja”, „Mississippi w ogniu”, „O Matko”, „Wiosna” czy „Niemiłość”. Fani zespołu (do których ja również należę) byli zachwyceni. Wyrazili to zarówno swoim licznym przybyciem, jak i aktywnym uczestnictwem – śpiewaniem, tańczeniem i generalnie pozytywną energią, którą czuło się podczas całego koncertu. Dynamiczna muzyka, mocne brzmienia instrumentów i korespondujące z nimi efekty świetlne to znak rozpoznawczy tego zespołu. Końcowy bis wywołał zarówno wielką radość (że zespół znów pojawił się na scenie), jak i nutkę żalu, że to już koniec. Był to tym samym koniec tegorocznych obchodów Dni Gminy Michałowice – wydarzenia, które na pewno zasługuje na miano wyjątkowego święta tego regionu.

Tekst i zdjęcia z koncertu zespołu Organek

Marlena Hess