MICHAŁOWICE

Dzień Samorządowca w Gminie Michałowice

Pracownicy Urzędu Gminy Michałowice świętowali Dzień Samorządu Terytorialnego i Pracownika Samorządu.

Coroczne święto przypada 27 maja, my postanowiliśmy celebrować je aż przez tydzień – od 20 do 27 maja. 20 maja pracownicy urzędu otrzymali z rąk Pani Wójt plakietki z napisem „Jestem pracownikiem samorządu i jestem z tego dumny”.

Dzień Samorządu Terytorialnego – potocznie nazywany właśnie Dniem Samorządowca został ustanowiony przez Sejm RP w 2000 roku, dla upamiętnienia pierwszych w powojennej Polsce wyborów do rad gmin i sejmików wojewódzkich, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Mistrzowie samorządu

Tego dnia urzędy gmin i miast w całej Polsce organizują spotkania okolicznościowe z pracownikami, by podziękować im za wspólną troskę na rzecz rozwoju samorządności lokalnej oraz kształtowania przynależności do naszych małych Ojczyzn.

Także w Regułach, gdzie mieści się Urząd Gminy Michałowice, nie zabrakło gratulacji dla pracowników od Wójt Małgorzaty Pacheckiej:

– Spotykamy się dziś w nieco ograniczonym gronie, ze względu na nasze bezpieczeństwo w trakcie pandemii koronawirusa. Mimo to bardzo się cieszę, że możemy zobaczyć się nawzajem z okazji Dnia Pracownika Samorządu. Życzę Państwu zadowolenia z tego co robicie i dumy z tego, że jesteście pracownikami samorządu, a przede wszystkim jak najwięcej miłych mieszkańców, którym codziennie pomagacie z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. Razem z Wami jestem pracownikiem samorządu i z doświadczenia w pracy z Wami wiem, że jesteście fajnymi ludźmi. Przez 2,5 roku naszej wspólnej pracy zdążyłam się dowiedzieć o Waszych inspirujących talentach i pasjach, a przede wszystkim o tym, że macie duże poczucie humoru. Dowodem na to są nasze wewnętrzne wybory Mistrzyń i Mistrzów: elegancji, konwersacji, uśmiechu, cukiernictwa i pomocnej dłoni.

W tych „zawodach” z lekkim przymrużeniem oka, wyróżniono: Mistrzów Uśmiechu – Anetę Świątko (GOPS) i Grzegorza Jakutę (pierwszy kontakt z mieszkańcem na sali obsługi); czterech Mistrzów Elegancji: Elżbietę Jarzębowską, Urszulę Kowalewską, wójt Małgorzatę Pachecką, Wojciecha Grzeniewskiego; Mistrzów Konwersacji: Iwonę Radzimirską (GOPS) i Tomasza Łozińskiego; Mistrzów „Pomocna Dłoń”: Beatę Podbielską, Iwonę Radzimirską oraz Marka Piątkowskiego (GOPS); Mistrzynię Wypieków: Agnieszkę Sokołowską (CUW).

Praca na rzecz mieszkańców

Pracownikom Samorządu życzymy wytrwałości, odpowiedzialności i mądrości w realizacji potrzeb społeczności lokalnych, których przedstawicielami jesteście. Niejednokrotnie Wasze pomysły i proponowane rozwiązania mają wpływ na podwyższenie jakości życia Waszych sąsiadów, rodaków, a także wszystkich Polaków, ponieważ rozwiązania, których autorami są samorządowcy, wdrażane są w całym kraju.

Niech zadowolenie mieszkańców będzie największą nagrodą za Waszą ciężką pracę. Bądźcie z siebie dumni!

UG Michałowice

MS 08/2021, 27 maja 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *