Konkursowo w gminie Michałowice

Początek czerwca w gminie Michałowice obfitował w uroczystości wręczenia nagród finalistom gminnych konkursów: matematycznego – „Mistrz matematyki”, ortograficznego – „Mistrz Ortografii”, plastycznego – „Bajkowa Postać z Recyklingu” oraz muzycznego festiwalu piosenki angielskiej – „Singing Schools”.

4 czerwca, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, odbył się koncert finałowy Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Singing Schools” oraz uroczysta gala, w trakcie której jury festiwalowe przyznało nagrody specjalne wójt gminy Michałowice, Małgorzaty Pacheckiej następującym laureatom:

Klasy I–III 

  • Marysia Kobylińska – SP Komorów – „Sunrise”,  
  • Alicja Sotowska – SP Komorów – „Paranoia”,
  • Wiktoria Cyganek – SP Nowa Wieś – „Over the rainbow”,

Klasy IV–VI

  • Hania Bohuń – „Fade It”,
  • Liliana Pigel – „Yesterday”,
  • Julia Mierżyńska – SP Michałowice – „Titanium”,

Klasy VII–VIII

  • Hanna Mojecka i Jakub Maliszewski – SP Nowa Wieś – „A milion dreams”,
  • Antonina Rak – SP Nowa Wieś – „Frozen”,
  • Natalia Włodarek – SP Michałowice – „Feeling Good”.

Konkurs plastyczny „Bajkowa postać z recyklingu” skierowany był do uczniów klas I–III ze szkół podstawowych z terenu gminy Michałowice. Młodzi artyści wykorzystując surowce wtórne mieli za zadanie stworzyć wyjątkowe postacie ze swoich ulubionych bajek.

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac, komisja postanowiła nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

I miejsce:

  • Ula Benben, kl. 3b (SP Nowa Wieś),

II miejsce:

  • Tola Szewczak, kl. 1b (SP Michałowice),
  • Zofia Chacińska & Lena Romanowska, kl. 3d (SP Michałowice),
  • Leon Ulicki, kl. 3d (SP Michałowice),

III miejsce:

  • Amelia Zaritska kl. 1d (SP Michałowice),
  • Hubert Pokropek kl. 3a (SP Nowa Wieś).

Natomiast 7 czerwca br. w Urzędzie Gminy Michałowice odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom dwóch gminnych konkursów – „Mistrz matematyki” i „Mistrz ortografii”. W konkursach brały udział dzieci z klas I–III ze wszystkich trzech gminnych szkół.

Osoby nagrodzone w Gminnym Konkursie Matematycznym  „Mistrz matematyki”:

KLASY I

I miejsce:

  • Klara Wiśniewska – Nowa Wieś,
  • Gabriela Michewicz – Nowa Wieś, 
  • Dominika Horodecka – Komorów, 

II miejsce:

  • Bartosz Łapiński – Nowa Wieś, 

III miejsce:

  • Igor Felker – Nowa Wieś, 
  • Olga Zaręba – Komorów, 

KLASY II

I miejsce:

  • Maciej Roik – Komorów, 

II miejsce:

  • Dawid Tabędzki – Komorów,
  • Ziemek Grądalski – Nowa Wieś,

III miejsce:

  • Adam Wójcik- Michałowice, 
  • Kamila Werulik- Komorów, 

KLASY III

I miejsce:

  • Gustaw Horodecki – Komorów, 
  • Łukasz Bodzan – Komorów, 

II miejsce:

  • Tymoteusz Piejka – Nowa Wieś, 

III miejsce:

  • Maciej Kszczot – Komorów, 
  • Igor Dąbkowski – Michałowice.

Osoby nagrodzone w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz ortografii”:

KLASY II

I miejsce:

  • Franciszek Romanowski – Michałowice, 

II miejsce:

  • Marta Darmetko – Michałowice, 

III miejsce:

  • Antoni Sępkowski – Nowa Wieś, 
  • Helena Castello-Rokicka – Komorów, 

KLASY III

I miejsce:

  • Igor Dąbkowski – Michałowice, 
  • Emilia Biernacka – Komorów, 
  • Karolina Milewska – Komorów, 

II miejsce:

  • Aleksandra Pańczyk – Nowa Wieś, 

III miejsce:

  • Antonina Stępień – Michałowice, 
  • Maria Kobylińska – Komorów. 

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MS 10/2022, 23 czerwca 2022