URSUS

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus poszerza ofertę Biblioteki Cyfrowej

Wraz z nowym rokiem, Biblioteka w Ursusie zdecydowała się rozszerzyć swoją ofertę o dostęp do elektronicznych wersji piśmiennictwa.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem kodami do Empik’Go, w tym roku postanowiliśmy wykupić dostęp do trzech znanych platform (Empik’Go, Legimi, Ibuk Libra), dając w ten sposób do dyspozycji naszym Czytelnikom jeszcze szerszą ofertę zawierającą współczesną literaturę piękną oraz popularnonaukową.

Do korzystania z platform niezbędny jest kod dostępu, który można odebrać bezpłatnie w naszych placówkach bibliotecznych. Warunkiem jest jedynie przynależność do naszej Biblioteki oraz niezaleganie z oddaniem zbiorów. W zależności od platformy kod jest ważny 30 dni lub 1 rok. Inną usługą, która rządzi się innymi zasadami, jest dostęp do platformy audiobookowej. Aby skorzystać z tej oferty nie trzeba pobierać kodów lecz wystarczy: pobrać aplikację, wybrać Bibliotekę Publiczną im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, wypełnić formalności i poczekać na aktywację konta. Bibliotekarz, po sprawdzeniu czy Czytelnik nie zalega ze zbiorami w Bibliotece aktywuje konto, a ponieważ robi to w dni robocze, użytkownik zakładający konto w wolne dni od pracy będzie musiał poczekać. Dostęp do platformy audiobook.pl jest aktywny tak długo jak Czytelnik korzysta z usług Biblioteki lub nie zalega z zobowiązaniami. Biblioteka w chwili obecnej zakupiła 149 tytułów adiobooków, ale sukcesywnie co roku będzie poszerzała zbiór o nowe tytuły książkowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W bibliotece cyfrowej dajemy możliwość korzystania również z e-prasy. Już w chwili obecnej poprzez swoje konto, Czytelnik ma dostęp do periodyków.

– Oczywiście w naszych palcówkach nadal można wypożyczyć prasę w wersji papierowej, ale tytuły e-prasy i prasy tradycyjnej nie dublują się – mówi Dyrektor Biblioteki Agnieszka Proszowska. – Dlatego zachęcamy aby sprawdzić naszą ofertę na stronie www.bpursus.waw.pl w zakładce „Zbiory – czasopisma”.

DRODZY Czytelnicy! Zachęcamy do przesyłania propozycji tytułów, które Waszym zdaniem należy uwzględnić w ofercie e-prasy.

Kolejnym ułatwieniem dla naszych Czytelników jest wprowadzenie systemu płatności internetowej PayU, z poziomu konta Czytelnika.

– Ponieważ działamy z duchem nowych, cyfrowych czasów, wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Czytelników – dodaje Zastępca Dyrektora Biblioteki Lidia Romanowska – wierzę, że ze zbiorów cyfrowych zaczną korzystać również te osoby, które jeszcze nigdy tego nie robiły.

Szczegóły dostępu do platform z tytułami elektronicznymi znajdą Państwo na stronie internetowej Biblioteki pod adresem: www.bpursus.waw.pl/biblioteka-cyfrowa oraz w każdej placówce Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus.