MICHAŁOWICEPOWIAT PRUSZKOWSKI

Święto Policji

W Regułach 16 lipca o godzinie 11:00 w sąsiedztwie komisariatu policji – przed Urzędem Gminy Michałowice, gdzie gospodarzem była Wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka, odbyły się obchody Święta Policji.

Podczas uroczystości zasłużonym policjantom wręczono odznaczenia oraz mianowano na wyższe stopnie służbowe.

Po apelu na świętujących wraz z Policją mieszkańców powiatu pruszkowskiego czekało wiele atrakcji w ramach pikniku „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”. Były to między innymi pokazy umiejętności bojowych SPKP (Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji), sprzętu, policyjnych taktyk i technik interwencyjnych.

Wszystkie gminy mogły się zaprezentować na przygotowanych przez siebie stoiskach promocyjnych. Zorganizowana została wystawa zabytkowych pojazdów, miasteczko ruchu drogowego straży miejskiej; odbyły się też pokazy ratownictwa medycznego.

Na miejscu nie zabrakło smacznego poczęstunku autorstwa koła gospodyń wiejskich oraz OSP w Nowej Wsi, a także wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele gmin z powiatu pruszkowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie inspektor Michał Pisarski, Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza, oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.Tekst i zdjęcia Adrian Kaczkowski

MS 11-12, 29 lipca 2022