FOTORELACJEURSUS

Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie organizuje sprzątanie dzielnicy

W ostatnią sobotę 21 października mieszkańcy Ursusa sprzątali tereny przy ogródkach działkowych przy ul. Orląt Lwowskich. Wydział Ochrony Środowiska zapewnił rękawice, worki i kontenery na zebrane śmieci.

Fot. Jacek Sulewski

Głównym organizatorem była Anna Lewandowska, wiceprezes Stowarzyszenia Obywatelskiego w Ursusie i zastępczyni przewodniczącego Rady Dzielnicy. Pomagał Tomasz Dąbrowski.

Naczelniczka Barbara Szymańczak i kilkoro pracowników Wydziału Ochrony Środowiska dołączyli do akcji. Zapełniali worki, cięższe gabaryty zwozili na taczkach.

Była mama z dwójką dzieci ze SP 360 – Adelą z kl. IV i Julkiem z kl. III. W pół godziny zebrali 6 worków. Młodzież z LO 56 – maturzyści – kawał dobrej roboty! Opiekunka – polonistka Iwona Sobolewska. Zebrali sporo gabarytów.

Karol Bąkowski i Krzysztof Daukszewicz ze Stowarzyszenia Zielony Ursus pochwalili inicjatywę i dobrą organizację. Również dołączyli do sprzątania.

Zaproszenie do wspólnego sprzątania przyjął również Dunaj Instytut Dialogu, inicjator wiosennego sprzątania na Szamotach. Pojawiło się sporo osób ze społeczności tureckiej oraz ukraińskiej.

Do sprzątania włączył się z-ca burmistrza Kazimierz Sternik, który po zakończonej pracy częstował chętnych pysznymi „krówkami”. Za dobrą pracę były prezenty – piękne wrzosy w doniczce, buttony Stowarzyszenia Obywatelskiego, balony, cukierki i drobne niespodzianki. Uczniowie dostawali zaświadczenia potwierdzające pracę na rzecz społeczności lokalnej – wolontariat.

Sprzątało łącznie ponad 100 wolontariuszy – w 2 godziny zapełnili workami pełnymi śmieci 2 wielkie kontenery.

I tak, dzięki wspaniałej współpracy tereny przy ogródkach działkowych przy ul. Orląt Lwowskich zostały porządnie wysprzątane!

MS 08/2023, 26 października 2023