POWIAT PRUSZKOWSKI

Rusza druga edycja akcji „Kilometry dla Przylądka”

POWIAT PRUSZKOWSKI. Kilometry, dzięki którym powstanie „Dom na Zawsze Przylądek” dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

1 maja br. startuje kolejna edycja akcji „Kilometry dla Przylądka” organizowana przez Fundację „Lepszy Start” i przyjaciół Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek” w Parzniewie, która działa w powiecie pruszkowskim od 2011 roku.  Celem inicjatywy jest pomoc osobom ze spektrum autyzmu i zapewnienie im miejsca, w którym będą mieli szansę na godne dorosłe życie.

– Obecnie największym wyzwaniem i marzeniem fundacji jest budowa „Domu na Zawsze Przylądek”, w którym osoby po 24 roku życia otrzymają dobrą opiekę, ale również będą mogły pracować, nawiązywać kontakty z lokalną społecznością i rówieśnikami. Ze względu na brak rozwiązań systemowego finansowania specjalistycznych placówek dedykowanych osobom z autyzmem jest ogromna potrzeba stworzenia takiego miejsca – mówi Irena Cieślak, założycielka szkoły.

Akcja potrwa przez cały maj i będzie polegać na zbieraniu kilometrów podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu: spacerów, biegania czy jazdy na rowerze. Możemy dbać o formę i jednocześnie pomagać. Każdy zakończony dystans to pieniądze dla podopiecznych fundacji.

Wszystkie kilometry sponsor strategiczny – firma konsultingowa BPX na koniec miesiąca zamieni na złotówki, czyli realną pomoc dla Fundacji „Lepszy Start” na rzecz „Domu na Zawsze Przylądek”.

– Cieszymy się, że kolejny raz możemy włączyć się w akcję na rzecz „Przylądka” i pomagać razem z całym naszym zespołem.  W BPX wierzymy, że kolejna edycja przyciągnie jeszcze więcej osób, a w tym roku włączyć może się każdy, kto chce pomagać. Zapraszamy do wyzwania wszystkich miłośników aktywnego trybu życia, a energię przekładamy na działanie. Liczymy, że uda się nam pobić zeszłoroczny rekord, a patrząc na ogromny entuzjazm przyjaciół fundacji – to musi się udać – mówi Bogusław Cieślak, Prezes BPX.

Każda pomoc ma znaczenie

Uczestnikiem akcji może być każda osoba, która posiada smartfon i lubi aktywności na świeżym powietrzu. Każdy kilometr to złotówka zbliżająca do realizacji celu. Do wyzwania można przystąpić niezależnie od miejsca zamieszkania.

Zasady dołączenia do akcji są proste – wystarczy wejść na stronę www.przyladek.org.pl lub na fb szkoły Przylądek i zapisać się. Po otrzymaniu pakietu informacji, pobraniu bezpłatnej aplikacji Activy można przystąpić do wyzwania. Wystarczy wybrać aktywność fizyczną, którą lubimy i rejestrować każdy pokonany dystans.

Bieżące informacje o akcji znajdują się na stronie wydarzenia na  www.przyladek.org.pl i na fb szkoły Przylądek.
Sponsorem strategicznym akcji jest BPX S.A. firma konsultingowa z branży IT.

Hasztag akcji to: #KilometrydlaPrzyladka

MS 7/2022, 12 maja 2022