URSUS

Pożegnanie lata w Ursusie z zespołem Feel

W sobotę, 30 września br. w Parku Czechowickim w Ursusie odbyło się „Pożegnanie lata”. Była to ostatnia tak duża impreza plenerowa w tym sezonie. Wisienką na torcie i równocześnie kluczowym punktem programu był koncert zespołu Feel.

Działo się!

W Parku Czechowickim (mieszczącym się przy ulicy Spisaka) działo się tego dnia bardzo dużo. Świętowanie rozpoczęło się o godz. 15:00 od tradycyjnego „Święta Latawca”. Powierzchnia parku zamieniła się w kolorową przestrzeń wypełnioną wszystkim tym, z czego imprezy plenerowe słyną najbardziej – były dmuchańce, różnotematyczne pokazy (m.in. judo czy fitness, ale także Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie) oraz stoiska gastronomiczne z oczywiście obowiązkową watą cukrową. Z kolei na czechowickiej scenie zagościła najpierw Młodzieżowa Grupa Musicalowa „Crescendo”, a po niej miało miejsce wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Ursusa” (czytaj TU). Następnie rozpoczęła się już w pełni część koncertowa. Pierwszym był zespół SKOLIM, a następnie gwiazda wieczoru – znany wszystkim Piotr Kupicha z zespołem Feel. Wieczór poprowadził w sposób niezwykle energetyczny Szymon Kusarek.

A gdy zrobiło się ciemno…

O tym, jak imponująca była tego wieczoru frekwencja zaświadczamy w naszej galerii zdjęciowej (na mocnestrony.com.pl). Niemal tak imponująca jak frekwencja w tegorocznych wyborach parlamentarnych (niemal 75 proc., wielkie uznanie dla nas wszystkich!). I nie, na pewno nie tylko dlatego, że dopisała pogoda. Wszystkie gwiazdy tego wieczoru zadbały o niesamowitą atmosferę i huczne pożegnanie lata. Zespół Feel dołożył od siebie przepiękne dopełnienie całości. Widownia tańczyła i śpiewała wraz z Piotrem Kupichą wszystkie przeboje – „Jak anioła głos”, „A gdy jest już ciemno”, „No pokaż na co Cię stać” czy „W odpowiedzi na Twój list”. Każdy utwór wywoływał inne emocje – momentami było intymnie i romantycznie, a chwilę później głośno i beztrosko. Nie zmieniała się natomiast bijąca od wszystkich fantastyczna energia.

Kultura i rozrywka

Wydarzenie zorganizowały Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Ośrodek Kultury „Arsus”. Przy okazji warto dodać, że takich wydarzeń kulturalnych było w tym sezonie bardzo dużo – o wielu z nich pisaliśmy w naszych poprzednich numerach. I na koniec bardzo osobista refleksja. Z racji naszej – redakcji „Mocnych Stron” – działalności, już od kilku lat obserwujemy wydarzenia kulturalne w dzielnicy Ursus. I z wielką radością zauważamy, że są one coraz bardziej liczne – zarówno w zakresie propozycji wydarzeń, jak i uczestniczących w nich osób, oraz trzymają cały czas wysoki poziom. Nie trzeba wyjeżdżać z Ursusa, żeby wspaniale spędzić sezon wakacyjny. Z wielkim zainteresowaniem czekamy na kolejny sezon.

Tekst i zdjęcia Marlena Hess

Tekst i zdjęcia: Marlena Hess

MS 08/2023, 26 października 2023