Dla mieszkańcówURSUS

Porozmawiają o Ursusie?

Członkowie Stowarzyszenia Bezpieczny i Zielony Ursus są przekonani, że Ursus to Ludzie, dlatego zaproponowali wspólną debatę na temat przyszłości dzielnicy i ich mieszkańców przedstawicielom lokalnych ugrupowań:
– KW Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie;
– KKW Koalicja Obywatelska;
– KW Prawo i Sprawiedliwość.
Debata obejmie najważniejsze zagadnienia dotyczące infrastruktury, programu dla seniorów, bezpieczeństwa na drogach, parków i zieleni, edukacji i wydarzeń kulturalnych, dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz zrównoważonego rozwoju urbanistycznego.

Czy takie spotkanie ma sens

Dla mieszkańców, którzy nieczęsto uczestniczą w tego rodzaju spotkaniach – na pewno – stąd pomysł Stowarzyszenia Bezpieczny i Zielony Ursus, aby debata była dla nich dostępna zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie. Bo, jak twierdzą, Ursus to Ludzie, a zatem przyszłość dzielnicy, w której żyją już od lat, lub z którą jako nowi mieszkańcy związali się na długie lata, jest dla nich naprawdę ważna. Powinni mieć więc dostęp do planów, opinii, zdań poszczególnych komitetów na każdy z poruszanych tematów. Wspólna debata jest do tego doskonałą okazją. Czy każdemu komitetowi zależy na takiej uczciwej, demokratycznej dyskusji? Już niedługo mieszkańcy będą wybierać m.in. spośród ich kandydatów na radnych – reprezentantów dzielnicowej społeczności. Co mają w planach? Mieszkańcy chcieliby wiedzieć na co i na kogo naprawdę mogą liczyć w nowej kadencji.

Komu zależy na Ludziach z Ursusa

Pomysłodawcy wierzą, że wszystkim, mają więc nadzieję, że większość komitetów przyjmie ich zaproszenie i będzie można na poważnie porozmawiać o perspektywach dzielnicy. Zaproszenia do komitetów są już rozesłane, teraz czekają na odzew, aby wspólnie ustalić termin i miejsce, a także razem wypracować formułę debaty.
Na swoich forach zapraszają do uczestnictwa ursuską społeczność, zamierzają na bieżąco informować o ustaleniach i terminie w swoich mediach społecznościowych i na stronie Stowarzyszenia.

Jesteśmy ciekawi, czy dojdzie do wspólnej debaty, byłaby to niecodzienna okazja, aby zyskać chociażby refleksję – na czym nam wszystkim – ludziom z Ursusa – najbardziej zależy.

Anna Stefańska-Sulewska

Mocne Strony, marzec 2024