POWIAT PRUSZKOWSKI

Płyta boiska sportowego przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Pruszkowie wymieniona!

Na początku lutego odbył się odbiór inwestycji, która z pewnością przyczyni się do rozwoju sportowych talentów i promowania aktywności fizycznej wśród Mieszkańców naszego powiatu.

W ramach modernizacji wykonano:

  • nową nawierzchnię o parametrach zgodnych z FIFA Quality Concept for Football Turf,
  • dwie certyfikowane, pełnowymiarowe bramki z siatkami,
  • renowację piłkochwytów.

Koszt inwestycji został w całości pokryty z budżetu powiatu pruszkowskiego i wyniósł około 2 400 000,00 zł. Za wykonanie modernizacji odpowiadała firma RSsport s.c.

W odbiorze boiska uczestniczyli m.in. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego, dyrektor MOS, pracownicy Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przedstawiciele Wykonawcy oraz młodzi sportowcy wraz z trenerem.

– Zapewnienie nowoczesnych warunków do uprawiania sportu, rozwijania pasji i talentów młodzieży, to bardzo istotne zadanie, które realizujemy w obecnej kadencji. Kto wie, może na boisku, które właśnie odebraliśmy będzie trenował następca Roberta Lewandowskiego? Mocno w to wierzę, ale poza trzymaniem kciuków za (bez wątpienia) utalentowanych, młodych sportowców z powiatu pruszkowskiego, bardzo cieszę się, że mogę mieć realny wpływ na rozwój (i to na najwyższym poziomie!) infrastruktury sportowej w naszym powiecie. Życzę samych skutecznych akcji zakończonych pięknymi golami! – podsumował Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski.

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

MS 2/2024, 22 lutego 2024