POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Nowa kampania społeczna „Żyj bezpiecznie w powiecie warszawskim zachodnim”

16 maja br. w Klubie Seniora w Starych Babicach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kampanii zwiększającej bezpieczeństwo społeczne „Żyj bezpiecznie w powiecie warszawskim zachodnim”, której organizatorem jest Powiat Warszawski Zachodni

W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział seniorzy z gminy Stare Babice, Pan Jan Żychliński Starosta Warszawski Zachodni oraz Pani Ewelina Degowska – Sekretarz Powiatu Warszawskiego Zachodniego Spotkanie poprowadziła Anna Osowska-Rembecka – płk SW w st. spocz. dr nauk społecznych, wykładowca akademicki.

Kampania „Żyj bezpiecznie w powiecie warszawskim zachodnim” skierowana jest do wszystkich grup społecznych i ma na celu podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uwrażliwienie na bezpieczne postawy i zachowania w przestrzeni publicznej, nabycie umiejętności dbania o siebie i innych oraz wskazanie jak i gdzie szukać pomocy.

W ramach kampanii zaplanowany został cykl spotkań edukacyjno- warsztatowych, które zostaną poprowadzone przez: płk SW w st. spocz. dr nauk społecznych – Annę Osowską-Rembecką, Rzecznika Konsumentów dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Starych Babicach oraz i inni zaproszeni eksperci.

Zapraszamy mieszkańców na kolejne spotkania, o czym będziemy informować!

PWZ

MS 04/2023, 25 maja 2023