POWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Drogi powiatowe

Trwa sezon budowlany na drogach powiatowych. Na wielu odcinkach drogowcy kładą nowe nakładki asfaltowe. Aby zrealizować większe inwestycje Rada Powiatu Warszawskiego Zachodniego zwiększyła pulę środków na niektóre zadania. Ceny inwestycji drogowych stale rosną!

Nowa firma dokończy inwestycję w Konotopie/Jawczycach

Od dłuższego czasu informujemy Państwa o problemach z realizacją inwestycji dotyczącej budowy ronda u zbiegu ulic: Piastowskiej, Rajdowej i Piwnej, w Konotopie i Jawczycach (gm. Ożarów Maz.). Realizację tej inwestycji rozpoczęto w ubiegłym roku. Niestety na skutek upadłości generalnego wykonawcy tego zadania prace nie zostały dokończone. Po skomplikowanych, wielomiesięcznych procedurach prawnych i unieważnieniu poprzedniego przetargu, inwestycja znowu ma szansę za kilka dni ruszyć z miejsca.

Po otwarciu ostatniego przetargu okazało się, że liczba oferentów nie zwiększyła się, ale za to oferent z najlepszą propozycją cenową proponuje wykonanie inwestycji o ok. 500 tys. zł taniej niż w poprzednim przetargu. Propozycja została przyjęta, mimo że oferta przekraczała o ok. 2 mln zł środki zarezerwowane na to zadanie w budżecie powiatu.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego zwiększono pulę środków na dokończenie tego zadania. Wartość prac wyceniono obecnie na 6 mln 260 tys. zł, co oznacza, że całkowity koszt tej inwestycji wynosi 10 mln 420 tys. zł. Powiat jako inwestor zapłaci łącznie 8 mln 270 tys. zł, a gmina Ożarów Maz. 2 mln 150 tys. zł.

Zarząd Dróg Powiatowych planuje podpisać umowę z wykonawcą 10 października. Prace będzie realizować firma Efekt Sp. z o.o. z Warszawy. Termin realizacji tego zadania wynosi 210 dni od daty zawarcia umowy, jednak przed wykonawcą postawiono konieczność zagwarantowania przejezdności modernizowanego układu drogowego jeszcze w br. będziemy Państwa informować o przebiegu realizacji tej inwestycji.

Nowe nakładki asfaltowe i kolejne przetargi

W ostatnim czasie zakończono prace na drodze Grądy–Grądki w gm. Leszno, drogowcy położyli tam nową nakładkę asfaltową na odcinku drogi o długości ok. 1200 m. Droga jest w trakcie odbioru technicznego. Wartość inwestycji wynosi ponad 1,5 mln zł.

Zakończono także prace na ul. Rolniczej w gm. Łomianki. Położono tam nakładkę na odcinku drogi o dł. 1,4 km. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł.

Kolejna nakładka asfaltowa jest w trakcie realizacji na ul. Ogrodniczej w Babicach Nowych. Drogowcy aktualnie sfrezowali tam starą nawierzchnię i kładą już pierwsze warstwy bitumiczne. Prace powinny zakończyć się w tym miejscu do połowy października br. Długość modernizowanego odcinka drogi wynosi 1250 m, koszt inwestycji ponad 1,7 mln zł. Wspomniane nakładki asfaltowe zostaną wykonane ze środków Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Otwarto przetarg wyłaniający wykonawcę ciągu pieszo-rowerowego na ul. Niepokalanowskiej w Podkampinosie o dł. ok. 1 km, na odcinku drogi Podkampinos Kampinos (A). Najkorzystniejsza oferta firmy Bud-Bruk z Pruszkowa wyniosła blisko 3,5 mln zł. Radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu WZ zwiększyli pulę środków na to zadnie o 1,3 mln zł. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Krótkiej o dł. ok. 800 m, na pograniczu gm. Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, w miejscowościach Myszczyn i Borzęcin Duży. Otwarcie ofert było planowane na 13 października br.

MS 08/2023, 26 października 2023

Na zdjęciu: Nowa nakładka asfaltowa na drodze Grądy-Grądki