BŁONIEKultura

Muzeum zaprasza na nową wystawę i warsztaty

W przestrzeni wystaw czasowych Muzeum Ziemi Błońskiej jest już nowa wystawa i nowe emocje.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia realizacji rzeźbiarskich Mariana Szajdy. To niezwykła okazja przyjrzenia się projektom i dziełom robionym na zamówienie, jak również formom tworzonym z własnych poszukiwań rzeźbiarza. Marian Szajda jest artystą zajmującym się rzeźbiarstwem, płaskorzeźbą, medalierstwem oraz formami przestrzennymi. Jest autorem wielu płyt pamiątkowych, pomników czy też statuetek. Pomnik ławeczka „Zegarek” w Błoniu jest również jego dziełem.

Wystawa prezentuje nie tylko gotowe rzeźby, ale przede wszystkim proces ich powstawania – od pomysłu, szkiców i projektów po modele gipsowe oraz realizacje w kamieniu czy brązie.

Zapraszamy dzieci na warsztaty rzeźbiarskie poprzedzone oglądaniem wystawy „Marian Szajda – Proces rzeźby”.

Po obejrzeniu wystawy porozmawiamy o tym, jak powstają rzeźby oraz spróbujemy samodzielnie wykonać zarówno projekt, jak i jego realizację (masa solna). Inspiracje zdobyte podczas oglądania wystawy będą bezcenne dla naszych „małych rzeźbiarzy” w etapach tworzenia!

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w warsztacie na adres e-mail: sekretariat@muzeumblonie.pl lub pod numerem telefonu: 22 770 70 30.

Na każde zgłoszenie odpowiemy i indywidualnie ustalimy termin zajęć. Koszt warsztatu to 1 zł od dziecka + 10 zł ogólnej opłaty od grupy.

Jednocześnie miło nam poinformować, że poprzednią wystawę dotyczącą wzornictwa przemysłowego PRL-u, zwiedziło ponad 500 osób! Bardzo dziękujemy naszym gościom, jak również tym z Państwa, dzięki którym wystawa powstała.

Muzeum Ziemi Błońskiej

MS 5/2023, 29 czerwca 2023