MICHAŁOWICE

Mieszkanka gminy Michałowice Malina Ożóg została Mistrzynią Świata WKA Karate Kumite

Wielki sukces mieszkanki Michałowic. Malina Ożóg zdobyła złoto w Mistrzostwach Świata WKA Karate Kumite. W kwietniu, w Urzędzie Gminy Michałowice gratulacje mistrzyni złożyła Małgorzata Pachecka, wójt gminy.

Mistrzostwa Świata federacji WKA odbyły się w marcu na Malcie. Malina nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal w kumite, czyli walkach na macie. Nie jest to jednak jej pierwszy międzynarodowy sukces. W 2021 roku zajęła II miejsce w Mistrzostwach Świata WUKF w Rumunii. 

Malina ma lat 12. Jest pełną energii i determinacji dziewczyną, która od 8 lat ćwiczy karate. Jej pasja do tej sztuki walki zrodziła się już we wczesnym dzieciństwie, gdy wraz ze starszą siostrą rozpoczęła treningi w klubie IKA Poland. Najpierw trenowała w Dojo w Warszawie, obecnie – w Dojo w Raszynie.

Już od najmłodszych lat Malina przejawiała wyjątkową zdolność do skupienia i dyscypliny, co szybko zaowocowało osiągnięciami na macie. Jest niezmiernie wytrwała w systematycznych i intensywnych treningach.

Rok po roku Malina udowadniała swoje umiejętności na lokalnych, krajowych i międzynarodowych turniejach, zdobywając kolejne medale i wyróżnienia. Aż w końcu, w tym roku, sięgnęła po złoto! 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.   

UG Michałowice

Fot. źródło: Facebook International Karate Association Poland

MS 4/2024, 25 kwietnia 2024