Dla mieszkańcówMICHAŁOWICEZdrowie

Gminna wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjno-wspomagającego

Z gminnej wypożyczalni bezpłatnie mogą skorzystać mieszkańcy gminy Michałowice, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby po urazach, wypadkach i zabiegach operacyjnych.

W wypożyczalni znajdują się 23 rodzaje sprzętu, w tym m.in.: wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, koncentrator tlenu, laski i kule oraz sprzęt rehabilitacyjny i do ćwiczeń samowspomagających.

Sprzęt można wypożyczyć maksymalnie na 6 miesięcy. Operatorem wypożyczalni jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej gminy Michałowice, a mieści się ona w Michałowicach, przy ul. Ogrodowej 10A.

Odbiór sprzętu możliwy jest po podpisaniu umowy użyczenia i wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikiem pełniącym funkcję koordynatora usług społecznych – dane znajda Państwo na stronie głównej GOPS: https://gops.michalowice.pl > micha­łowicki program deinstytucjonalizacji > Formy wsparcia dostępne w projekcie > Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjno-wspomagającego.

Wypożyczalnia została uruchomiona dzięki pozyskaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji projektu pt.: „Michałowicki program deinstytucjonalizacji systemu wsparcia osób niesamodzielnych.”

Małgorzata Pachecka
Wójt Gminy Michałowice

MS 04/2021, 18 marca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *