OŻARÓW MAZOWIECKI

Kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu „Mazowsze” w Ożarowie Mazowieckim

17 stycznia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim odbył się niepowtarzalny koncert kolęd i pastorałek w najlepszym wykonaniu Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Obok najpiękniejszych polskich kolęd mogliśmy usłyszeć również znane kolędy zagraniczne, z różnych zakątków świata.

We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele samorządu gminnego z burmistrzem Pawłem Kanclerzem na czele oraz radni Rady Miejskiej. Przestronne wnętrza ożarowskiego Sanktuarium były wypełnione po brzegi.

Zespół Mazowsze od 1948 roku zachwyca polską i zagraniczną publiczność realizując misję popularyzacji polskiej kultury. Solistami, chórem i orkiestrą kieruje dyrektor i dyrygent – Jacek Boniecki. – Siedziba zespołu jest w Karolinie, czyli po sąsiedzku. Występując w Ożarowie Mazowieckim już kolejny raz, czujemy się tutaj jak u siebie, co odczuwamy po entuzjastycznym przyjęciu przez publiczność. To bardzo nas wzrusza. Były również słowa podziękowań dla gospodarza miejsca – Księdza proboszcza Radosława Wileńskiego SAC oraz burmistrza Ożarowa Mazowieckiego.

Piękne aranżacje nie tylko poruszyły najczulsze struny duszy słuchaczy, ale również pozwalały śpiewać razem z zespołem. Przez to koncert stanowił niesamowite przeżycie.

Jolanta Kołodyńska – Rzeźnik
Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 01/2024, 25 stycznia 2024