OŻARÓW MAZOWIECKI

Kalejdoskop Barw Polski – „Mazowsze” w Ożarowie

100 tancerzy, 50 muzyków, 1 dyrygent, 2 ciężarówki sprzętu, 2 dni przygotowań po to, aby ten wyjątkowy koncert mógł zachwycić mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki.

5 kwietnia Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze“ im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie przedstawił wspaniały program pełen barw i wspaniałej muzyki oraz choreografii zabierając nas w podróż po wszystkich regionach Polski. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Było to niesamowite przeżycie artystyczne.

Paweł Kanclerz – Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego oraz Andrzej Cichal – Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie powitali przybyłych gości m.in. panią Annę Brzezińską – radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego, radnych Rady Miejskiej oraz radnych Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego i mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki.

Kalejdoskop Barw Polski – to nie tylko flagowy koncert zespołu Mazowsze, ale kwintesencja działalności tego zespołu. To wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski, prezentujący folklor wsi i miasteczek oraz tańców narodowych.

Podczas koncertu – dzięki artystom – widzowie mogli poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym, cieszącym oko, kostiumom.

Kukułeczka, Cyt, cyt, Furman czy Ej, przeleciał ptaszek – to utwory, które wielu zapadną na długo w pamięć.

To był już kolejny koncert zespołu „Mazowsze” w naszej gminie. Jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców.

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

MS 4/2024, 25 kwietnia 2024