BRWINÓW

Brwinów laureatem nagród

W tym roku gmina Brwinów zdobyła wiele wyróżnień i nagród. W ostatnim czasie ponownie nagrodzono pałac oraz ogród botaniczny.

Pałac Kultury w Brwinowie znalazł się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Do konkursu zgłaszano obiekty i budynki, które wybudowano lub których modernizacje zakończono do końca I kwartału 2023 r. Nominacje w wielu różnych kategoriach otrzymało 531 obiektów budowlanych, spośród których do finału przeszło tylko 91 obiektów.

Kolejnym nagrodzonym jest ogród botaniczny – jeden z najważniejszych punktów na mapie Brwinowa. Po raz kolejny został nagrodzony, tym razem w ogólnopolskim konkursie „Miasto z klimatem” zdobywając III miejsce. Brwinowski ogród botaniczny został doceniony przez kapitułę konkursu organizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, którego celem jest promocja oraz upowszechnianie nowoczesnych, efektywnych, zielonych rozwiązań miejskich, które mają służyć mieszkańcom w poprawie jakości życia. To już kolejny konkurs, w którym jurorzy dostrzegli nowatorskie podejście do idei założenia ogrodu botanicznego w kilkunastotysięcznym mieście. W maju tego roku ogród botaniczny zdobył wyróżnienie w konkursie „Innowacyjny Samorząd”.

UG Brwinów

MS 08/2023, 26 października 2023