BRWINÓWMICHAŁOWICE

Wyniki konkursu recyklingowego – „Wiem, jak segregować”

Znamy już laureatów konkursu na wykonanie przedmiotu z materiałów z recyklingu w ramach akcji edukacyjnej „Wiem, jak segregować”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów i Michałowice uczestniczących w projekcie „Działaj dla klimatu”.

Projekt „Działaj dla klimatu” jest realizowany w latach 2022–2023 w szkołach w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach, a także w Nowej Wsi, Michałowicach i Komorowie. Uczniowie tych szkół mogą brać udział w pięciu międzyszkolnych akcjach edukacyjnych, których tematy związane są z działaniami proklimatycznymi. Celem akcji „Wiem, jak segregować” jest uświadomienie konsekwencji nadmiernej produkcji odpadów.

W ramach tej akcji 6-latkowie i uczniowie klas I–III wzięli udział w warsztatach recyklingowych, na których poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów i możliwości ich ponownego wykorzystania. Ponadto kreatywnie wykorzystali surowce wtórne przyniesione na zajęcia.

Uczestnikami konkursu na wykonanie przedmiotu z odpadów mogły być wyłącznie dzieci z klas „0” uczęszczające do szkół podstawowych w gminach Brwinów i Michałowice, biorących udział w projekcie „Działaj dla klimatu”. W konkursie wzięło udział łącznie 103 uczniów. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, a ich prace były przemyślane i staranne. Z odpadów powstały różne zabawki, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku.

Osoby zaangażowane w realizację projektu gratulują zwycięzcom, a także dziękują wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie oraz zachęcają do udziału w kolejnych.

Projekt „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” korzysta z dofinansowania o wartości ponad 2,9 mln zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG. Fundusze EOG to wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt otrzymał również dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 0,5 mln zł. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Laureaci konkursu:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie
I miejsce – Paweł Rowdal
II miejsce – Joanna Sycz
III miejsce – Martyna Kaniewska

Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie
I miejsce – Natalia Knap
II miejsce – Jakub Kowalski
III miejsce – Magdalena Kupska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żółwinie
I miejsce – Maksymilian Wacławski
II miejsce – Julia Paluchowska
III miejsce – Adam Morawski

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otrębusach
I miejsce – Pola Kowalska
II miejsce – Jagoda Banasik
III miejsce – Robert Kwaśniak

Szkoła Podstawowa w Michałowicach
I miejsce – Julia Chodkowska
II miejsce – Cyryl Iciak
III miejsce – Barbara Przychodzka

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Komorowie
I miejsce – Antoni Lipowski
II miejsce – Nikola Więch
III miejsce – Oskar Piekarski

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi
I miejsce – Maja Żuber
II miejsce – Maurycy Wojnar
III miejsce – Emilia Mikołajczyk

MS 1/2023, 23 lutego 2023