BRWINÓW

„Zielone Sąsiedztwo” wspiera rozpoczynających działalność gospodarczą

Osoby pełnoletnie zamieszkałe na obszarze gminy Brwinów, w Podkowie Leśnej i w Milanówku mogą, korzystając z pomocy i pośrednictwa LGD „Zielone Sąsiedztwo”, otrzymać premię w wysokości nawet 50 tys. zł na nowo zakładaną działalność gospodarczą.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo” pozyskała dodatkowe środki z inicjatywy LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020 na dotacje dla osób, które planują rozpocząć nową działalność gospodarczą.
To już prawdopodobnie ostatni nabór do konkursu z tego programu, w którym pełnoletnie osoby fizyczne zamieszkałe na terenie działania LGD „Zielone Sąsiedztwo” (czyli w gminie Brwinów, w Podkowie Leśnej i Milanówku) nieprowadzące działalności gospodarczej mogą uzyskać nawet 50 tys. zł premii na wsparcie nowego biznesu. Co najmniej 16 dotacji będzie przyznawanych na przełomie listopada i grudnia 2021 r. Ale do konkursu warto przygotować się już teraz, do czego zachęcają pracownicy biura LGD.

„Zielone Sąsiedztwo” zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych konsultacjach – najlepiej w formie on-line lub telefonicznych. Można również umówić się na spotkanie w biurze LGD w Podkowie Leśnej przy ul. Świerkowej 1, koniecznie po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania.

Dla chętnych do udziału w konkursie o dotację organizowane są także bezpłatne szkolenia on-line, które odbędą się 9 listopada w godz. 11.30 – 13.30 oraz 10 listopada. 9 listopada zostaną przedstawione ogólne wymogi formalne dla wnioskodawców. Natomiast 10 listopada będzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje od zewnętrznego eksperta, który odpowie również na indywidualne pytania uczestników szkolenia. Spotkania szkoleniowe przygotowują do aplikowania o wsparcie w ramach działania 19.2 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER”. Warto zaznaczyć, że osoba, która uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez LGD na dany nabór wniosków, a jej dane znajdują się na liście uczestników szkolenia, otrzymuje dodatkowe 5 punktów w ocenie wniosku.

Na szkolenie obowiązują zapisy poprzez formularz https://forms.gle/asHkcsqugbNKQQ1K7 .

Aktualne informacje dotyczące naboru wniosków, dokumentacja oraz pomocne linki można znaleźć na stronie www stowarzyszenia „Zielone Sąsiedztwo” http://zielonesasiedztwo.pl/ i stronie fb https://www.facebook.com/zielonesasiedztwo, a informacji na temat udziału w konkursie udzielają także pracownicy biura pod nr. telefonu 22 724 58 90. Dodatkowo, aby być na bieżąco w sprawie zasad konkursu o dotację, warto zapisać się do udziału w wydarzeniu na fb https://fb.me/e/lcQTu6LVP .


UG Brwinów

MS 19/2021, 11 listopada 2021