BRWINÓW

Brwinów czeka na kolejny mural

Gmina Brwinów uczci przypadającą w tym roku 160. rocznicę powstania styczniowego wykonaniem na budynku dawnej kuźni muralu nawiązującego do rysunku Artura Grottgera „Kucie kos”.

Brwinów ma szczęście do murali – Wacław Kowalski spoglądający na miasto przy rondzie swojego imienia czy strażacy ruszający do akcji widoczni na budynku OSP stali się już wizytówkami gminy. Podobają się mieszkańcom, przejezdnym i gościom i już na trwałe wrosły w przestrzeń miejską.

Na równie dobry efekt liczy burmistrz Arkadiusz Kosiński, ogłaszając konkurs na wykonanie muralu na budynku przy ul. Dworskiej 1, przy skrzyżowaniu z ul. Biskupicką, gdzie niegdyś funkcjonowała jedna z brwinowskich kuźni. Tym razem głównym tematem będzie historia. Na północnej ścianie szczytowej dobrze widocznej od strony drogi wojewódzkiej ul. Biskupickiej ma pojawić się obraz wnętrza inspirowany rysunkiem Artura Grottgera „Kucie kos”. Będzie to jednocześnie uczczenie rocznicy niepodległościowego zrywu Polaków z 1863 r. oraz przypomnienie o dawnej funkcji budynku.

Uczestnicy konkursu mają czas do końca lutego, by przygotować projekt, wizualizację oraz kosztorys wykonania. Ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa na realizację muralu, który będzie witał wszystkich zmierzających od ronda Kozielewskiego w stronę Rynku. Więcej informacji na stronie
www.brwinow.pl.

UG Brwinów

MS 1/2023, 23 lutego 2023