KulturaURSUS

Wystawa „Osobiste błądzenie po miastach”

Galeria Sztuki Współczesnej „Ad-hoc” przy Ośrodku Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Dąbrowskiej-Woźniak pt. „Osobiste błądzenie po miastach”

wystawa czynna od 8 do 31 października 2022 r.

Agnieszka Dąbrowska-Woźniak – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom u prof. Stefana Gierowskiego, aneks z grafiki warsztatowej u prof. Ireny Snarskiej w 1997 r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza. Zawodowo związana z dzielnicą Ursus – uczy plastyki w Niepublicznej Podstawowej Szkole Montessori oraz Liceum Montessori; jako nauczyciel plastyki pracuje także na Żoliborzu w Zespole Szkół nr 31 im Jana Kilińskiego. Swoje prace prezentuje na stronie www.dabrowska-wozniak.pl oraz na Instagramie „Osobiste błądzenie po miastach”

Na wystawę składają się przede wszystkim prace z ostatnich dwóch lat, których inspiracją, impulsem powstania były różne miejsca – miasta. Błądzenie w tym wypadku to szukanie drogi, spacerowanie czasem bez wyraźnego celu, snucie się i bieganie, poruszanie się w miejskiej przestrzeni. Wynikiem tych spacerów są obrazy, które przedstawiają czasem charakterystyczne punkty miasta, czasem jego drobny wycinek, czasem kompilację różnych elementów składających się na wrażenie, jakie dane miejsce zostawiło po sobie w pamięci artystki. Obrazy inspirowane konkretnymi miejscami przeplatają się z pracami bardziej abstrakcyjnymi, przedstawiającymi konstrukcje niemożliwe, drogi, labirynty, które prowadzą nas od jednego punktu do drugiego. Całości wystawy dopełniają akwarele, które są zapiskami wrażeń, swoistym szkicownikiem. We wszystkich pracach dominuje bogactwo gam kolorystycznych, gęsta kompozycja i ekspresja.

Spotkanie z artystką podczas wernisażu 8 października o godz. 17.00 w OK „ARSUS” Warszawa-Ursus, ul. Traktorzystów 14

Serdecznie zapraszamy.

MS 17/2022, 6 października 2022