OŻARÓW MAZOWIECKI

Wsparcie z tytułu Ożarowskiego bonu żłobkowego trafiło do rodziców

W styczniu br. wprowadziliśmy nowe świadczenie skierowane do rodziców małych dzieci – Ożarowski bon żłobkowy. Za nami pierwszy etap przyjmowania wniosków o przyznanie świadczenia i okazja do krótkiego podsumowania.

Ożarowski bon żłobkowy to 500 zł miesięcznie wsparcia dla rodzin z dziećmi w wieku do lat 3, wypłacanego rodzicom, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki na rzecz gminy Ożarów Mazowiecki, a ich dziecko objęte jest opieką w niepublicznym żłobku, klubie dziecięcym, dziennego opiekuna, działających na terenie naszej gminy.

Wprowadzenie bonu żłobkowego spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy do 28 lutego br. złożyli 161 wniosków o jego przyznanie, z czego 150 spełniło wymagane kryteria i otrzymało pozytywną decyzję. Na konta rodziców wypłacono już 97 tysięcy zł z tytułu przyznanego świadczenia.

Program został bardzo pozytywnie przyjęty przez rodziców, którzy przyznają, że bon był oczekiwanym przez nich świadczeniem i znacząco wpłynął na obniżenie wysokich kosztów pobytu dziecka w placówce, a także umożliwił powrót do aktywności zawodowej.

Pomimo upływu terminu wskazanego do składania wniosków, wciąż można ubiegać się o przyznanie świadczenia w sytuacji, gdy np. kończy się urlop wychowawczy i planujemy powrót do pracy, jednak należy pamiętać, że w przypadku wniosków składanych po 28 lutego br., bon należny będzie od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania od początku roku.

Ożarowski bon żłobkowy jest programem długoterminowym. W czerwcu przyjmowane będą wnioski na kolejny okres rozliczeniowy w nowym roku szkolnym, tj. od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r.

O konkretnym terminie naboru wniosków poinformujemy Państwa na stronie gminy ozarow-mazowiecki.pl, informacji w sprawie bonu udziela również Biuro Oświaty Gminy Ożarów Mazowiecki.


Michał Turkas

Dyrektor Biura Oświaty

MS Nr 2/2023, 30 marca 2023