BŁONIE

VI Dziecięcy Koncert Piosenki Patriotycznej 2022

Od kilku lat, tuż przed Świętem Odzyskania Niepodległości Przedszkole Nr 4 „Stokrotka” w Błoniu oraz Przedszkole Nr 6 „Iskierka” w Bieniewicach organizują koncert upamiętniający tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

10 listopada, sala kinowa Centrum Kultury w Błoniu wypełniła się dziećmi z błońskich przedszkoli i szkół oraz licznie zaproszonymi gośćmi. Dzieci swoimi występami dostarczyły słuchaczom mnóstwo radości i wzruszeń.

Tradycją koncertu jest losowanie przez reprezentacje poszczególnych placówek oświatowych statuetki Orła w koronie, ufundowanej przez Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszkę, która symbolicznie przez najbliższy rok będzie przypominała o zwycięstwie naszego kraju w walce o wolność. W tym roku statuetka trafiła do Stokrotki.

Uczestnicy w podziękowaniu za udział w koncercie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie dziękujemy wspaniałym artystom za przypomnienie pięknym śpiewem i świetnie przygotowaną przez dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 6 Iskierka inscenizacją o wydarzeniach sprzed 104 lat, nauczycielom za przygotowanie dzieci do występu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie uroczystości, Pani Edycie Jabłońskiej Dyrektor Centrum Kultury w Błoniu za udostępnienie sali, wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz zaproszonym gościom za liczne przybycie i wspólne świętowanie.

Niebawem na przedszkolnych stronach i fb będzie można obejrzeć pełną relację z tegorocznego koncertu.

PP4 i PP6

MS 20/2022, 24 listopada 2022