OŻARÓW MAZOWIECKI

Skatepark w Kręczkach gotowy

950 m2 powierzchni, 10 zestawów zespolonych urządzeń, strefa odpoczynku, oświetlenie i odwodnienie – to elementy, które wchodzą w skład nowego obiektu rekreacyjnego oddanego do użytkowania dla mieszkańców.

Od kilku lat na terenie przy Hali widowiskowo-sportowej w Kręczkach trwają intensywne działania polegające na zagospodarowaniu pustej dotychczas przestrzeni w sposób, który będzie służył mieszkańcom do spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. I tak, w drugiej połowie ubiegłego roku można było zaobserwować obok toru rowerowego ,,pumptrack”, prężnie postępujące prace budowlane. Od lipca wykonano nawierzchnię betonową o powierzchni ponad 950 m2, do której zamontowano 10 zespolonych urządzeń m.in. Jumpbox, Pipe + Mini Quarter, Bank Ramp, Street Platform. Warto dodać, że w ramach inwestycji wykonano oświetlenie skateparku, dlatego można z niego korzystać również po zmroku.

Wykonany obiekt jest przeznaczony do jazdy na rolkach, deskorolce i hulajnodze i mogą z niego korzystać osoby ze wszystkich grup wiekowych. Skatepark został połączony z wybudowanym w 2020 r. i rozbudowanym w 2021 r. torem rowerowym typu ,,pumptrack”.

Całkowity koszt realizacji wyniósł ponad 1,5 mln zł. Na budowę obiektu pozyskano wsparcie finansowe w wysokości 300 tys. zł ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”.

Zachęcamy do korzystania z nowego obiektu i przypominamy o zastosowaniu środków bezpieczeństwa w postaci kasku i ochraniaczy. Mamy nadzieję, że skatepark zapewni Państwu moc pozytywnych wrażeń i przyczyni się do rozwijania sportowego ducha dzieci i młodzieży.

Agnieszka Kijewska

Referat Funduszy Zewnętrznych

MS 1/2023, 23 lutego 2023