OŻARÓW MAZOWIECKI

Rozwiązanie zagadki – 17. Noc Muzeów w Ożarowie Mazowieckim

W numerze 8/2021 „Mocnych Stron”, na zakończenie relacji z 17. Nocy Muzeów w Ożarowie Mazowieckim zamieściliśmy dla Państwa zagadkę. Należało rozpoznać, co przedstawiają 3 opublikowane w artykule zdjęcia. Wszystkie obiekty znajdują się na terenie Ożarowa Mazowieckiego.

Zdjęcie nr 1 – domek znajdujący się przy głównej ulicy Ożarowa (Poznańskiej), to budynek dróżnika drogowego. Istniała taka profesja – dróżnik miał w pieczy odcinek 5 km drogi Poznańskiej biegnącej przez Ożarów Maz.: dbał o nią, łatał dziury… Obok znajduje się teren Zarządu Dróg Publicznych, a po drugiej stronie ulicy lokal „Ryż&Fish” (dawna apteka Bujalskiego).

Więcej o dróżnikach drogowych w najbliższym czasie będzie można przeczytać na stronie WMOM.

Do obiektu przedstawionego na zdjęciu nr 2 zaproponowaliśmy spacer ulicą Parkową w kierunku drogi do Umiastowa. Kiedy dojdziemy do bramy głównej Parku Ołtarzewskiego, i spojrzymy na południe, zobaczymy zabudowania Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, wraz z Kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów Tam kształcą się pallotyńscy alumni: przyszli księża, katecheci i misjonarze.

My natomiast przekraczamy bramę parku i, zgodnie ze wskazówką, kierujemy się na północ. Wędrując przez park dotrzemy do Kanału Ożarowskiego i miejsca przedstawionego na zdjęciu nr 3, które jest już zdjęciem historycznym (zrobione było nie tak dawno, bo jesienią 2017 r.). Park Ołtarzewski przechodzi generalną rewitalizację, zmienia swoje oblicze, a więc i mostek przedstawiony na fotografii wygląda obecnie inaczej.

Mamy nadzieję, że zagadka nie była trudna.

Wojciech Grzesik

MS 09/2021, 10 czerwca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *