BRWINÓWSportZdrowie

Rowerowy Maj – czas start

W Brwinowie rozpoczęła się już ogólnopolska kampania promująca aktywność fizyczną wśród uczniów. W akcji Rowerowy Maj bierze udział ponad 460 uczniów oraz 60 pracowników z dwóch brwinowskich szkół podstawowych.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj – poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji – popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który od 4 do 24 maja dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Za każdy przejazd uczeń otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Po zakończeniu akcji zebrane naklejki są liczone. W klasach, w których lekcje będę prowadzone hybrydowo, do zdobycia punktów będą uznawane trwające minimum 30 minut przejazdy do dowolnego celu m.in. rowerem, hulajnogą czy na rolkach.

W Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 działają nauczyciele – koordynatorzy szkolni, którzy poprzez wychowawców klas oraz dzienniczki elektroniczne będą czuwali nad przebiegiem kampanii.

Po kilkunastu miesiącach zdalnej nauki uczniowie z chęcią skorzystają z aktywności fizycznej i wybiorą ekologiczny środek transportu do szkoły, jakim jest rower czy hulajnoga.

Najaktywniejsi – uczniowie i klasy – mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.


Partnerami kampanii są: Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Dylu Dylu Centrum Twórczości i Zabawy, pracownia rowerowa Jacoobcycles, Wake Family Brwinów oraz Strefa Fit Nowy Dystrykt w Brwinowie.

UG Brwinów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *