BŁONIE

Magicznie, klimatycznie, pięknie!

Dnia 11 marca 2023 r. liczne grono miłośników malarstwa zebrało się na wernisażu wystawy dzieł Barbary Jastrzębskiej z d. Cajzner pt. „Błońskie Klimaty”.

Wystawa została zorganizowana w ramach cyklu wydarzeń przygotowanych przez dyrekcję Centrum Kultury w Błoniu – jako ukłon w kierunku pań z okazji obchodzonego 8 marca Święta Kobiet. Pani Barbara od wielu lat mieszka i tworzy w Błoniu i – jak sama przyznaje – miasto ją inspiruje. Jest to widoczne gołym okiem na obrazach, idealnie odzwierciedlających piękno, którego tak naprawdę nie dostrzegamy w codziennym pośpiechu. Artystka ukończyła architekturę i animację filmową. Przez jakiś czas pracowała w wyuczonych zawodach, lecz miłość do sztuki wygrała i postanowiła przekazywać ją najmłodszym zostając nauczycielką plastyki. Jednocześnie prowadziła zajęcia artystyczne w dobrze znanej błońskiej „Poniatówce”. A prywatnie jesteśmy pod wrażeniem! Autorka prac jest przemiłą, skromną osobą, a przede wszystkim pasjonatką! Dowiedzieliśmy się, że z niektórymi obrazami związane są ciekawe historie, a nawet tajemnice, ale o tym psst…. Być może kiedyś Autorka sama coś nam opowie.

Dziękujemy pracownikom Centrum Kultury w Błoniu za zorganizowanie wernisażu. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z dziełami Pani Barbary. Mieszkamy w pięknej gminie, a te niezwykłe obrazy z pewnością pozwalają to dostrzec! Wystawę będzie można oglądać jeszcze do końca marca br., zapraszamy do Centrum Kultury w Błoniu ul. Jana Pawła II 1B (I piętro, sala taneczna). Część prac można zobaczyć również na stronie FB: dusza-artysty.pl


Biuro Promocji UM Błonie

MS Nr 2/2023, 30 marca 2023