OŻARÓW MAZOWIECKI

Inwestycje sportowo-rekreacyjne w Kręczkach

Przy hali widowiskowo-sportowej w Kręczkach, powstał nowy obiekt sportowy, zapewniający dodatkowe możliwości dla organizacji zajęć i zawodów sportowych w okresie zimowym.

Z początkiem października po raz pierwszy została rozłożona hala pneumatyczna nad boiskiem o sztucznej nawierzchni w Kręczkach. Obiekt wykonany w technologii bezlinowej o powierzchni zadaszenia 9280,00 m2 oraz kubaturze 148 500,00 m3 będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Projekt inwestycyjny obejmował również prace związane z instalacją oświetlenia wewnątrz hali, budową kontenera technicznego oraz inne prace wykończeniowe. Hala nad boiskiem będzie rozkładana na okres zimowy, natomiast w okresie letnim obiekt zostanie zdemontowany i składowany w wybudowanym kontenerze.

Rozpoczynają się również roboty ziemne związane z wykonaniem basenów letnich. Pierwszy etap zakłada przygotowanie monolitycznych płyt żelbetowych pod niecki basenowe. W kolejnych etapach doprowadzone zostaną przyłącza wody i kanalizacji oraz wykonana zostanie konstrukcja podestów drewnianych. Docelowo, oprócz basenów powstanie również wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia techniczne. Całość prac została wyceniona na 8 400 000,00 zł.

Kolejną inwestycją prowadzoną na tym terenie jest budowa skateparku, usytuowanego bezpośrednio obok toru rowerowego pumptrack. Nowy obiekt pozwoli aktywnie spędzać czas miłośnikom desek skateboardowych, rowerów i hulajnóg, w nieco bardziej ekstremalny sposób. Na placu o powierzchni 952 m2, zainstalowanych zostanie 10 urządzeń, wybudowane zostanie oświetlenie terenu oraz pojawią się elementy małej architektury.

Wszystkie inwestycje prowadzone w ostatnich latach na terenach sportowo-rekreacyjnych w Kręczkach, mają na celu stworzenie miejsca pozwalającego na sport i aktywny wypoczynek przez cały rok blisko miejsca zamieszkania.

Piotr Kuśmierczyk

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów

MS 18/2022, 20 października 2022