BEMOWOWydarzenia

Bemowo Dzielnicą Roku 2023

W kategorii Dzielnica Roku 8. edycji plebiscytu Warszawiaki zwyciężyło Bemowo! Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za docenienie miejsca, które na co dzień wspólnie tworzymy.

Nagrodę podczas gali finałowej odebrali Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, oraz Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos na naszą dzielnicę. Bemowo jest niesamowite, to naprawdę cudowna dzielnica dla wszystkich. Tu po prostu żyje się lepiej – dziękowała burmistrz.

Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców, którzy niejednokrotnie udowadniali, że bemowska społeczność jest silnie związana z dzielnicą i zaangażowana w lokalne działania. Nagroda w plebiscycie Warszawiaki 2023 to także wspaniały prezent z okazji jubileuszu 30-lecia, który Bemowo obchodzi właśnie w tym roku.

8. edycja plebiscytu Warszawiaki wyłoniła zwycięzców w 11 kategoriach: Kawiarnia, Restauracja, Sport, Kultura, Rozrywka, Dzielnica, Inicjatywa, Zdjęcie, Wydarzenie, Warszawiak Roku 2023 oraz „Warszawa w sieci“. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, a jego celem jest docenienie tego, co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Na podstawie propozycji zgłaszanych przez warszawiaków kapituła plebiscytu w składzie: przewodniczący Bartosz Kańtoch, Małgorzata Szumowska, Iza Kraj, Rafał Dąbrowiecki, Tytus Brzozowski i Arkadiusz Pilarz, nominowała łącznie 118 finalistów – po 10 w 10 kategoriach oraz 18 dzielnic Warszawy. Warszawiacy głosowali do 29 lutego br., a laureatów poznaliśmy podczas wczorajszej gali finałowej.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom!

UD Bemowo m.st. Warszawy

MS 3/2024, 28 marca 2024