LESZNO

Wyględne Dziewczyny podbijają smaki Polski!

Jesteśmy niezwykle podekscytowane i z dumą ogłaszamy, że wygrałyśmy drugą edycję konkursu Carrefour Polska „Smakujemy lokalnie”. Nasze Koło Gospodyń Wiejskich Wyględne Dziewczyny Plus postanowiło sięgnąć po oryginalne, trochę zapomniane danie regionalne – sójkę mazowiecką.

Nie dość, że zdobyłyśmy nagrodę główną, to jeszcze miałyśmy masę frajdy.

To było coś zgoła niesamowitego – od chwili, gdy nasze kreatywne umysły wyciągnęły z zakamarków pamięci tę wyjątkową potrawę, do samego jej przygotowania.

Sójka mazowiecka to tradycyjne danie, które czekało na swoje wielkie odkrycie. I zostało docenione!

Cała przygoda z przygotowaniem sójki mazowieckiej była wyjątkowo zabawna. Pomieszanie składników, wszelkie nonsensy, które się przytrafiały, to był czysty kulinarny kabaret. I choć nasze ptaszysko przedstawia się na talerzu… niekonwencjonalnie, smakowało wyśmienicie!

Już sama przyjemność pichcenia była naszą nagrodą. A gdy dowiedziałyśmy się o wygraniu głównej nagrody, byłyśmy wniebowzięte. Nagle okazało się, że nasza sójka mazowiecka może narobić prawdziwego zamieszania! Dziękujemy Carrefour Polska za szansę, jaką nam daliście, abyśmy mogły zaprezentować nasze kulinarne umiejętności.

Jesteśmy dumne z naszego osiągnięcia, a nasz apetyt na nowe, lokalne odkrycia nie gaśnie. Wyględne Dziewczyny już planują kolejne wyprawy po zagubione smaki z Mazowsza!

Tymczasem wszystkich, którzy chcieliby spróbować naszej niezwykłej sójki mazowieckiej, zapraszamy do obserwowania Facebooka Wyględnych Dziewczyn. Zapowiemy wydarzenia, na których pojawi się ta smakowita potrawa.

Fot. KGW Wyględne Dziewczyny

MS 10/2023, 14 grudnia 2023