BŁONIE

Tegoroczny plener malarski już za nami!

XII edycja pleneru malarskiego „Błonie – piękno, które mijasz”

To już dwunasta edycja tego wspaniałego wydarzenia. Muszę przyznać, że z każdym rokiem jestem pod wrażeniem ilości talentów w naszej gminie. W piątek 23 września na Gliniankach malowało ponad 100 osób – głównie dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli gminy Błonie. Wszyscy, którzy chcieli dokończyć swoje dzieło, bądź nie mieli możliwości przyjść w piątek – mogli spróbować swoich sił następnego dnia, w sobotę. 

Jestem przekonany, że gmina Błonie ma wiele niezwykłych miejsc do zaoferowania. Nazwa pleneru jest bardzo adekwatna, gdyż w codziennym pędzie nie jesteśmy w stanie dostrzec piękna w przyrodzie czy najbliższym otoczeniu. Obraz zatrzymuje chwilę i pozwala nam ją docenić. A ta chwila będzie uchwycona z innych perspektyw i zatrzymana na papierze przez ponad sto osób! Nie będę ukrywał, że z niecierpliwością czekam na wernisaż z dziełami naszych mieszkańców.

Dziękuję Centrum Kultury w Błoniu za zorganizowanie pleneru i dbanie o uczestników podczas jego trwania. Fakt, że jest to już dwunasta edycja jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że talentów w naszej gminie nie brakuje!

Serdecznie zapraszam Państwa na wernisaż, który planowany jest na początek listopada.

Zapraszam również do uczestnictwa za rok, któż wie jakie miejsce będziemy wtedy podziwiać?

Zenon Reszka

Burmistrz Błonia

MS 17/2022, 6 października 2022

fot. Marek Frejnik