BŁONIE

Świetny występ błońskich warcabistów

W dniach 14–19 kwietnia w Szklarskiej Porębie blisko 140 warcabistów reprezentujących 19 klubów walczyło o medale.

Przez pierwsze 4 dni podczas XL Jubileuszowych Mistrzostw Polski Juniorów młodzi zawodnicy z całej Polski walczyli o tytuły w „najdłuższej wersji” warcabów – klasycznej (tempo gry 60 min + 30 s na zawodnika). Po wersji klasycznej 18 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w grze aktywnej (tempo gry 15 minut + 5 sekund na ruch), a w środę Mistrzostwa Polski Juniorów w grze błyskawicznej (tempo gry 3 minuty + 2 sekundy na ruch).

fot. z fb Polski Związek Warcabowy

Podczas tak ważnych warcabowych rozgrywek nie mogło zabraknąć zawodników LKS Olymp Błonie. Błoński klub reprezentował zarówno doświadczony, wielokrotnie utytułowany mistrz Jakub Stacewicz, jak też najmłodsi miłośnicy sportów umysłowych, dla których był to debiut na tak dużej imprezie: Lena Lenarczyk, Maksymilian Kalinowski, Wiktor Fiedorowicz, Jakub Kalinowski, Adam Styliński i Borys Gryniewicz.

Efekt wyjazdu? Jakub Stacewicz wraca z 3 złotymi medalami! Tym samym zdobył tytuły Mistrza Polski w warcabach stupolowych, Mistrza Polski w grze aktywnej, oraz Mistrza Polski w grze błyskawicznej.

Wśród młodszych zawodników po pierwszych dwóch turniejach na najwyższych pozycjach uplasowali się Jakub Kalinowski (6 miejsce) i Adam Styliński (7 miejsce) w rozgrywkach do lat 10 w grze klasycznej.

Ostatniego dnia piękny finisz zaliczył Maksymilian Kalinowski w grupie do lat 13 zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w grze błyskawicznej!

Trzeba zaznaczyć, że poziom rozgrywek był bardzo wyrównany – często zawodnika z miejsca poniżej pierwszej dziesiątki dzieliły tylko 2–3 punkty od zwycięzcy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom – reprezentantom gminy Błonie i życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych przeżyć w Waszej przygodzie z warcabami.

UM w Błoniu

MS 3/2023, 27 kwietnia