URSUS

Jubileusz 80-lecia chóru „Cantate Deo”

Bieżący rok jest dla Chóru „Cantate Deo” pod dyr. Doroty Męckowskiej szczególny. Zespół, założony jeszcze w czasie wojny jako komórka konspiracyjna, działa nieprzerwanie od osiemdziesięciu lat. Mieszkańcy Ursusa doskonale znają Chór, a zespół przez lata istnienia z powodzeniem promował Dzielnicę nie tylko na Mazowszu, ale i w kraju, a nawet za granicą.

Tylko tej jesieni Zespół wystąpił w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie oraz na Zamku Królewskim. Chór to historia sama w sobie. Mija czas, a wielka siła muzyki i śpiewu łączy kolejne pokolenia. Od 38 lat „Cantate Deo” pracuje pod dyrekcją Doroty Męckowskiej, absolwentki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. To nie tylko doskonała chórmistrzyni, ale również pedagog, inicjatorka wielu wydarzeń kulturalnych, a nade wszystko dobry duch wszelkich działań zespołu.

Koncert Jubileuszowy z okazji 80-lecia Chóru „Cantate Deo”

20 listopada 2022 r., godz. 17.00

Kościół Parafii Św. Oblubieńca NMP ul. Sosnkowskiego 34, Warszawa Ursus

Wystąpią:

  • Chór „Cantate Deo” pod dyr. Doroty Męckowskiej
  • Chór Sanktuarium MB Fatimskiej pod dyr. Mateusza Pietrzyka (os. Niedźwiadek)
  • Chór parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty pod dyr. s. Kornelii (os. Gołąbki)

 Koncert jubileuszowy objęli honorowym patronatem: Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Pan Bogdan Olesiński oraz Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP ks.prał. Zbigniew Sajnóg. W czasie koncertu zostaną wręczone odznaczenia nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof.dr hab. Piotra Glińskiego. Koncert poprowadzi znana aktorka teatralna i filmowa Kamila Kuboth-Schuchardt.

MS 19/2022, 10 listopada 2022