BŁONIE

Dzień pracy z Burmistrzem

Jednym z fantów do licytowania podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był voucher na dzień pracy z burmistrzem.

We wtorek 29 marca do ratusza przybyły dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu – Ania Setla i Amelka Wolan, aby zrealizować wylicytowany voucher.

Spotkanie zaczęło się od powitania na sali ślubów i krótkiego wprowadzenia na czym polega praca burmistrza, a następnie dziewczęta udały się z burmistrzem na plac budowy na tyłach ratusza, na naradę dotyczącą budowy Centrum Administracji. W naradzie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Wykonawcy oraz inspektor nadzoru. Nowe „pracownice” mogły się dowiedzieć jakie prace będą w najbliższym czasie realizowane, jakie wyzwania czekają Wykonawcę w najbliższych dniach i na kiedy planowane jest zakończenie wszystkich robót. Miały też okazję zobaczyć postęp prac w terenie – oczywiście z odpowiedniej odległości i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Kolejnym punktem w planie dnia była wizyta na nowo budowanym Targowisku Miejskim. Niespodziewanie w tym samym czasie budowę wizytowała też Pani Aleksandra Wasilkowska – autorka projektu Targowiska, dzięki czemu dziewczyny z pierwszej ręki mogły się dowiedzieć ze szczegółami co i dlaczego będzie budowane w tym miejscu. Ucieszyły się słysząc, że nawierzchnia targowych alejek specjalnie dobrana jest tak, aby komfortowo korzystały z niej mamy z wózkami podczas robienia zakupów, ale też młodzież na rowerach, rolkach i deskorolkach – po godzinach handlu. Ciekawa była też informacja o „stole społecznym” – miejscu, gdzie będzie można się spotkać z przyjaciółmi. Oprócz zwiedzania, na targowisku też była narada – dotycząca budowy chodnika wzdłuż nowej drogi – momentami było burzliwie, ale osiągnięto porozumienie. Praca przy realizacji inwestycji nie jest łatwa.

Ostatnim punktem do odwiedzenia było Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie oprócz wizyty w miejscach dostępnych dla każdego (sauny, strzelnicy, kręgielni, kortów do squasha itp), Ania i Amelka miały możliwość zobaczyć miejsca, do których wstęp mają tylko nieliczni – „tajne” przejścia tylko dla personelu, kabinę konferansjera przy hali sportowej oraz tajemnicze podbasenie – pomieszczenie pod niecką basenową z mnóstwem rur, baniaków z filtrami i całą maszynerią sprawiającą, że woda, w której pływa się piętro wyżej jest czysta, ciepła, bezpieczna i pełna atrakcji.

W zwiedzaniu tym towarzyszył im dyrektor Włodzimierz Leduchowski, który korzystając z okazji omawiał z burmistrzem różne bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania Centrum Sportu. Jak się okazało – z pozoru zwykłe zwiedzanie, też może być efektywnym spotkaniem roboczym.

Na zakończenie tego długiego spaceru nadszedł czas na chwilę wytchnienia i drugie śniadanie w restauracji Johny Szalony. Potem już tylko powrót do ratusza przez Park Bajka i gminne upominki na pamiątkę tego niecodziennego spotkania. Żegnając się Burmistrz Zenon Reszka powiedział, że to dopiero drugie takie spotkanie w jego 15-letniej pracy burmistrza. Kto wie – może nie ostatnie? Przekonamy się podczas kolejnego Finału WOŚP 🙂

MS 5/2022, 7 kwietnia 2022