OŻARÓW MAZOWIECKISport

Zmodernizowany pumptrack

Zapraszamy mieszkańców do korzystania z rozbudowanego toru pumptrack przy Centrum Widowiskowo Sportowym w Kaputach-Kręczkach.

W ubiegłym roku przy Centrum Widowiskowo Sportowym w Kaputach-Kręczkach powstał nowoczesny tor rowerowy typu ,,pumptrack” z pasmami jezdnymi o długości ok. 200 metrów. Obiekt cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego też podjęto decyzję o jego rozbudowie zaplanowanej w taki sposób, aby konstrukcja toru różniła się od obecnie istniejącego pumptracka poziomem trudności. Od czerwca trwały prace budowlane. Inwestycja ta, dzięki zróżnicowaniu poziomów trudności, umożliwi doskonalenie dotychczas zdobytych umiejętności oraz rozdzielenie osób korzystających z obiektu na dwie grupy: podstawową i zaawansowaną, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo użytkowników. Warto podkreślić, że dodatkowo, z myślą o najmłodszych, powstał mini tor o długości ponad 60 metrów.

Pumptrack jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego bezpłatne. Zachęcamy do korzystania i przypominamy o zastosowaniu środków bezpieczeństwa w postaci kasku i ochraniaczy.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”. W sierpniu przedstawiciele gminy Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz oraz Skarbnik Gminy Małgorzata Piotrowska podpisali umowę o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 200  tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego.


Agnieszka Kijewska
Referat Funduszy Zewnętrznych


MS 15/2021, 9 września 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *