NASZE STRONYPolicjaPOWIAT WARSZAWSKI ZACHODNI

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji

1 marca w Komendzie Policji Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odbyło się oficjalne pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji dla PWZ inspektora Tomasza Dałka. Na uroczystość przybyli: Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński i kadra kierownicza komendy. Komendant Stołeczny Policji podczas uroczystej zbiórki powierzył podinspektorowi Wojciechowi Turkowi obowiązki Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Inspektor Tomasz Dałek od 16 maja 2017 r. pełnił w Starych Babicach służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji dla PWZ. Pracował także w tym miejscu wcześniej, w latach 2007–2012 był m.in. zastępcą Komendanta Powiatowego. Zapytany, jak będzie wspominał służbę w naszym powiecie odpowiedział:

Bardzo ważne były dla mnie zawsze: wysoki standard pracy i sprawy osobowe policjantów. Przez długi czas mojej pracy w Starych Babicach uregulowałem wszystkie kwestie finansowe funkcjonariuszy, podniosłem dodatki do pensji, starałem się docenić ciężką pracę policjantów płacąc odpowiednio za nadgodziny. Był to czas, w którym Minister SWiA Mariusz Błaszczak wprowadził Program Modernizacji Służb Mundurowych, zaowocował on m.in. wzrostem dodatku do pensji o ponad 250 zł. To wszystko w połączeniu z dobrą atmosferą pracy pozwoliło mi ściągnąć do komendy w Starych Babicach 24 policjantów z różnych nawet odległych garnizonów, a w ostatnich dniach papiery złożyło tu jeszcze trzech funkcjonariuszy. A trzeba wiedzieć, że w początkach mojej służby w na tym etacie zgłosiło się do mnie około 270 osób deklarujących chęć pracy w KPP, niestety tylko kilku funkcjonariuszy otrzymało zgodę Komendanta Stołecznego na przejście do nas. Cieszę się także z tego, że udało mi się przywrócić posterunki w Lesznie i Izabelinie, a także odnowić elewację Komendy PP. Czyniłem także starania o wybudowanie komisariatu w Ożarowie Mazowieckim, ale niestety nie udało mi się doprowadzić tej sprawy do końca.

Bardzo dobrze wspominam współpracę z samorządami gminnymi i powiatowym, pragnę za nią serdecznie wszystkim podziękować. Dzięki wsparciu samorządów mogliśmy realizować wspomniane inwestycje dotyczące posterunków w Lesznie i Izabelinie, zakupiliśmy także samochody i inny sprzęt dla policji, samorządy opłaciły ponadto służby ponadnormatywne policjantów. W ostatnich latach udało nam się zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych, mieliśmy sporo sukcesów w wykrywaniu przestępczości narkotykowej i z powodzeniem odnajdywaliśmy osoby zaginione na terenie Puszczy Kampinoskiej. Oczywiście dynamika naszych czasów sprawia, że codziennych problemów nie brakuje, ale policjanci w Powiecie Warszawskim Zachodnim stanowią zgrany, profesjonalny zespół, który z pewnością dalej będzie ofiarnie służył powiatowej społeczności – powiedział inspektor Tomasz Dałek.

Odchodzącemu na emeryturę Komendantowi za dotychczasową współpracę podziękował Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak oraz Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński. Wyrazem uznania dla wieloletniej pracy inspektora Dałka była pamiątkowa szabla, którą otrzymał od policjantów na zakończenie spotkania.

Pełniący obecnie obowiązki Komendanta Powiatowego Policji dla PWZ podinspektor Wojciech Turek rozpoczął służbę w 1996 r. i od tego czasu związany jest z garnizonem stołecznym. Początkowo pracował w Wydziale Prewencji KPP w Legionowie, w 2010 r. objął tam stanowisko Kierownika Referatu Patrolowo–Interwencyjnego, a następnie Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji. W kolejnych latach pracował m.in. na warszawskiej Białołęce i Targówku. Od kwietnia 2017 r. był I Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V, a od 26 czerwca 2020 r. objął stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V.

Źródło: KPP Stare Babice
podinsp. Ewelina Gromek–Oćwieja

Opracowanie: MŁ
MS 4/2021, 18 marca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *