Zbiorowa wolność „pod chmurką”

Z końcem wakacji i z początkiem września nastąpiła w naszym regionie prawdziwa klęska urodzaju wszelkich plenerowych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Organizatorzy starają się nadrobić zastój spowodowany ograniczeniami pandemicznymi i wykorzystują ciepłe wrześniowe weekendy na wspólne spotkania z mieszkańcami – jeszcze przed prawdopodobieństwem kolejnych restrykcji związanych z możliwą powakacyjną falą zakażeń covidowych.

W całym naszym regionie festyny, pikniki, występy, koncerty, biegi, wyprzedaże garażowe i innego rodzaju spotkania z mieszkańcami pod gołym niebem.

Część wydarzeń już się odbyła, wiele jeszcze przed nami. Niektóre z nich relacjonujemy, na kolejne wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy.

Początek września to nowy rok szkolny. Trwają więc zapisy dzieci, młodzieży i dorosłych na zajęcia dodatkowe, o czym warto pamiętać.

Tylko do końca września mamy czas na wypełnienie formularzy w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym – spiszmy się, możliwości jest kilka (w urzędzie, telefonicznie lub elektronicznie – za pomocą strony internetowej). Gminy przypominają o tym obowiązku i często wychodzą naprzeciw swoim mieszkańcom pomagając w wypełnianiu formularzy spisowych właśnie na organizowanych festynach czy piknikach, co najczęściej odbywa się w oznakowanych namiotach spisowych. Pikniki to również okazja dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się na szczepienie przeciw COVID-19, do zaszczepienia się dawką jednorazową pod nadzorem i opieką służb medycznych.

Dla większości pracujących w dni powszednie mieszkańców, którzy „nie mają głowy” na załatwianie w tygodniu dodatkowych spraw, to prawdziwa okazja do nadrobienia zaległości. Wykorzystajmy na ile się da wszelkie ułatwienia.

Bawmy się, tańczmy, spacerujmy, biegajmy – jednym słowem – aktywnie spędzajmy z najbliższymi jak najwięcej czasu „pod chmurką”, zwiększając przy okazji odporność naszych organizmów przed nadchodzącą jesienią, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile jeszcze będziemy mogli cieszyć się tą zbiorową plenerową wolnością.

Anna Stefańska-Sulewska

Wydawca dwutygodnika „Mocne Strony”

MS 15/2021, 9 września 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *