NASZE STRONY

Zagłosujmy na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza! bom.mazovia.pl

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą od 29 maja do 23 czerwca 2024 roku decydować o tym, jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zostaną zrealizowane w 2025 roku. Jest w czym wybierać, bo aż 288 projektów uzyskało ocenę pozytywną. Czego dotyczą? Zakupu karetek, organizacji warsztatów edukacyjnych, zawodów sportowych czy wydarzeń kulturalnych – także z naszego regionu.

Do 23 czerwca 2024 roku można głosować na jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej oraz na jeden projekt w puli regionalnej. Jedna osoba może oddać jeden głos. Głosowanie odbywa się na www.bom.mazovia.pl i jest bezpłatne. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Po kliknięciu przycisku „Głosuj online” w kolejnym kroku podajemy imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego.

W głosowaniu można oddać 2 głosy – najpierw wybieramy jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.

Mazowszanie mogą głosować na 54 projekty z puli ogólnowojewódzkiej i 234 propozycji z subregionów. Rekordowa liczba zatwierdzonych projektów wpłynęła z subregionu radomskiego – aż 43 propozycje. W regionie warszawskim-wschodnim mieszkańcy będą mieć do wyboru 32 projekty, zaś w warszawskim zachodnim na 25. W samej Warszawie do wyboru jest 13 pomysłów.

Subregion warszawski zachodni

Z naszego obszaru można będzie wspomóc subregion warszawski zachodni i projekty takie jak: „Po drodze z zielenią – zagospodarowanie zieleni wzdłuż ul. Biskupickiej w Brwinowie”, „Zakup 2 karetek dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic”, „Integracja mazowieckich ORKIESTR DĘTYCH”, „Empatyczna komunikacja dla rodziców i kadry pedagogicznej szkół podstawowych”, „Poznaj swoje Mazowsze”, „Cyberbezpieczny senior”, „MazoDronZone – oznakowanie miejsc do eksplorowania dronami”, „Szkoła rodzenia i rodzicielskie grupy wsparcia”, „Karetki pogotowia dla Piaseczna i Pruszkowa”, „Razem zaróżowimy szkoły w Ożarowie Mazowieckim i Pruszkowie! „Skarby Pruszkowa – czego nie wiesz o swoim mieście”, „Ścieżkami przygody“ – program wychowawczy dla dzieci i młodzieży podregionu Warszawski zachodni”, „STOP DEPRESJI 2.0”, „Kobiety rakiety” (projekt skierowany do kobiet za kierownicą).

Warszawa

W obszarze Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest również podregion dla samej Warszawy, z którego również będą korzystać mieszkańcy z obszaru, gdzie wydajemy gazetę. Dlatego polecamy uwadze projekty takie, jak; „Nowoczesna diagnostyka obrazowa“, „Noworodkowe marzenia: Projekt serca dla bezpieczeństwa”, „Zlot zabytkowy Traktorów – Zakładów Mechanicznych Ursus”, „Bliżej Siebie. 13 otwartych spotkań dla kobiet z ekspertami z różnych dziedzin”, „Zakup dwóch ambulansów z wyposażeniem medycznym dla mieszkańców Warszawy”, „MAZOWSZE WIDZI LEPIEJ – kontynuacja projektu „Dobry Wzrok Mazowszan“, „Bezpłatne zajęcia w wodzie”, „Wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci w spectrum autyzmu i dobrostanu ich rodziców”.

Projekty ogólnowojewódzkie

Z tej puli także znajdziemy pomysły dotyczące naszego obszaru, jak np. „Dbanie o zdrowie psychiczne osób neuroróżnorodnych, przez wsparcie służb medycznych i mundurowych”, „Tarcza Kampinowskiego Parku Narodowego. Ciężarówki niszczą Park. Giną zwierzęta. Wypadki dotykają ludzi. Zmieńmy to!”, „Rowerem po Mazowszu – rozbudowa tras rowerowych na południe od Błonia, odcinek Brwinow – Biskupice”, „Naukowy Dzień Otwarty – zapraszamy naukowców do szkół!”, „Rewitalizacja terenów leśnych oraz montaż wiat rowerowych na terenie Szpitala Tworkowskiego”, „Wprowadzenie inteligentnego systemu zarządzania ruchem na Alei Wojska Polskiego w Pruszkowie”.

Wszystkie projekty znajdą Państwo na stronie https://bom.mazovia.pl/projekty

Zachęcamy do zapoznania się i oddania głosu!

Agnieszka Gorzkowska 

MS 6/2024, 13 czerwca 2024