OŻARÓW MAZOWIECKI

Wymiana kotłów grzewczych z dopłatą z budżetu gminy w 2022 r.

15 lutego br. rozpoczął się nabór wniosków do udziału w Programie ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Ożarów Mazowiecki – edycja 2022, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli możliwość, przy wsparciu finansowym z budżetu gminy, wymienić stare źródła ciepła na nowoczesne i ekologiczne zestawy grzewcze.

Dokumentacja dotycząca naboru (regulamin wraz z drukiem deklaracji uczestnictwa) jest dostępna na stronie internetowej ozarow-mazowiecki.pl zakładka STREFA MIESZKAŃCA/WYMIANA KOTŁÓW GRZEWCZYCH. Wersja papierowa dostępna jest także w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Kolejowej 2.

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą antysmogową od 2023 r. na terenie województwa mazowieckiego będzie obowiązywał zakaz używania tzw. kopciuchów, dlatego do składania Deklaracji zachęcamy w szczególności osoby, które posiadają nieekologiczne kotły na paliwa stałe (węgiel, ekogroszek, drewno) – na ich wymianę są jeszcze wolne miejsca na liście podstawowej Programu, które gwarantują otrzymanie wsparcia w wysokości do 5 000 zł jeszcze w tym roku.

Agnieszka Kijewska

Referat Funduszy Zewnętrznych

MS 03/2022, 3 marca 2022