Wielokulturowość w Ursusie | Maroko
Dom Kultury „Portiernia” realizuje comiesięczny cykl spotkań, podczas których przenosi publiczność w różne zakątki świata. 23 listopada 2024 r. „Portiernia” zaprosiła wszystkich do Maroka.
Placówka zamieniła się w prawdziwy, marokański obiekt obrazujący bogactwo orientalnego designu, klimat wnętrz oraz wystawne stroje, biżuterię i naczynia. Gospodynią wydarzenia była Hassna Ezzara, założycielka Fundacji Argan, która wprowadziła widzów w kulturę i tradycje Maroka.
Od wielu lat z wielkim sercem, profesjonalizmem i zaangażowaniem organizuje różne wydarzenia, które pozwalają jej dzielić się z szeroką publicznością pięknem Maroka i przybliżać tę bogatą kulturę.
Prezentacja multimedialna i opowieść o kulturze, historii Maroka
Wieczór rozpoczęła prezentacja multimedialna, która dała widzom kompendium wiedzy na temat tego kraju. Maroko to bardzo popularny kierunek turystyczny.
Pokaz mody marokańskiej – stroje i biżuteria
Podczas wieczoru goście mieli przyjemność obejrzeć pokaz mody marokańskiej, do którego zaproszone zostały modelki. Stroje marokańskie i biżuteria uchodzą za prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki tak różnorodnej gamie strojów wraz z dodatkami publiczność miała szansę przyjrzeć się z bliska tradycyjnym strojom wraz z etniczną biżuterią prosto od marokańskich rzemieślników.
Ceremonia parzenia marokańskiej, tradycyjnej miętowej herbaty
Ważnym elementem kultury Maroka, a także kulminacyjnym momentem wieczoru była ceremonia parzenia tradycyjnej, marokańskiej miętowej herbaty. Widzowie mieli okazję posmakować tego najpopularniejszego w Maroko napoju o niepowtarzalnym smaku.
Wystawa marokańska – aranżacja przestrzeni w marokańskim stylu
Ogromne wrażenie na widzach wywarła marokańska wystawa, która przybliżyła wszystkim obecnym magiczny świat orientalnej estetyki i tradycji, zachwycała kolorami, designem, oryginalnymi przedmiotami codziennego użytku, pięknym wystrojem wnętrz.
Dziękujemy bardzo za ten wieczór pełen niesamowitych wrażeń.
Wystawa marokańska zostaje z nami do 6 grudnia br.
ZAPRASZAMY!
Dom Kultury „Portiernia”
ul. Traktorzystów 20, 02-495 Warszawa
✽
Fot. materiały Organizatora
MS 10/2024, 28 listopada 2024