NASZE STRONYURSUS

Dzień otwarty na budowie żłobka w Ursusie


Pierwszy w Ursusie budynek użyteczności publicznej budowany w technologii modułowej powstaje przy ul. Dzieci Warszawy 24. W piątek 19 marca br. plac budowy odwiedzili zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski, burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński, oraz włodarze innych dzielnic i kilku podwarszawskich gmin.

Stawiamy na energooszczędne budownictwo przyjazne środowisku. Dzięki zastosowanej  technologii budowy z prefabrykatów w szybkim tempie realizujemy inwestycję,  która jeszcze w tym roku pozwoli  zwiększyć o 150 pulę dostępnych miejsc w publicznych placówkach opiekuńczych na terenie Ursusa – powiedział burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński.

W powstającym żłobku przygotowanie ciepłej wody użytkowej zapewni pompa ciepła, a prąd elektryczny w dużej mierze wytworzą panele fotowoltaiczne zaprojektowane na dachu budynku. Dodatkowo na terenie zewnętrznym powstaną ogrody deszczowe, w których wody opadowe będą zatrzymywane, oczyszczane i infiltrowane w głąb ziemi. Dzięki temu deszczówka zamiast spłynąć do kanalizacji, nawodni teren i ochroni go przed nadmiernym wysuszaniem.

Placówka zostanie wyposażona m.in. we własny blok żywienia, salę do ćwiczeń ruchowych oraz plac zabaw na terenie zewnętrznym. Oddanie do użytku budynku planowane jest na grudzień tego roku. Wartość inwestycji to około 11 mln zł. Wykonawcą  budowy jest forma Ekoinbud Sp. z o.o.

UD Ursus

MS 5/2021, 1 kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *